Dolata Electric » Fotowoltaika

PIERWSI W WIELKOPOLSCE

Fotowoltaika Poznań


OFERUJEMY USŁUGI W ZAKRESIE:


Instalacje dla domu

Instalacje dla firm

Instalacje dla rolnictwa

Farmy fotowoltaiczne

Projekty i nadzór

Audyty techniczne

Okresowe pomiary i przeglądy

Serwis instalacji

DLA DOMU

DLA BIZNESU

Nasze wybrane realizacje

Instalacje domowe 18 kW

Instalacja gospodarstwo rolnicze 15 kW

Instalacja domowa 13,28 kW

Instalacja domowa 5,1 kW

Instalacja domowa 10 kW

Instalacja na dachu firmy 42 kW

Farma 1 MW

Instalacja domowa 5,5 kW

Instalacja domowa 8,16 kW

Instalacja domowa 5,8 kW

Instalacja na kompleksie agroturystycznym 40 kW

Instalacja domowa 8,3 kW

Instalacje domowe 6,32 kW oraz 17 kW

Instalacja domowa 8,3 kW

Instalacja domowa 9,99 kW

Instalacja domowa 5,18 kW

Instalacja domowa 3,7 kW

Instalacja firmowa 46 kW

Instalacje domowe 3,4 kW i 6,1 kW

Instalacja 6,19 kW oraz 5,18 kW

Wyślij nam szybkie zapytanie ofertowe
  EKSPERCI W SWOJEJ DZIEDZINIE

  Rok 2012 był przełomowy w karierze firmy, ponieważ wtedy powstała nasza pierwsza fotowoltaika w Poznaniu. Prężnie działamy także w branży elektrycznej, wykonując realizacje dla lokali usługowych, restauracji czy w prywatnych domostwach. Panele i instalacje fotowoltaiczne wykonujemy na terenie Poznania i w okolicach. Skorzystaj z usług doświadczonych projektantów i inżynierów, którzy zamienią wizję w rzeczywistość, wykonując fotowoltaikę kompatybilną z użyciem energii.

  3

  WIELOLETNIE DOŚWIADCZENIE

  Na przestrzeni lat zrealizowaliśmy szereg instalacji fotowoltaicznych dla domów jednorodzinnych, firm, budynków usługowych oraz farm, o mocy od 2kW do 1MW.
  Montujemy instalacje bezpośrednio na dachach domów, firm oraz gruntach. Projektujemy koncepcje instalacji przemysłowych oraz farm fotowoltaicznych, a także uruchamiamy instalacje zakupione przez klientów, dokonując pomiarów i badań urządzeń już działających.
  Jeżeli chcesz zamontować panele słoneczne w swoim domu, to skontaktuj się z nami. Montaż paneli fotowoltaicznych nam niestraszny i chętnie zaprojektujemy instalację na terenie Poznania lub w okolicach. Wykonujemy także usługi elektryczne w Poznaniu, dlatego, jeżeli zależy Ci na wielu usługach, to otrzymasz je tylko u nas.

  2

  BEZPIECZEŃSTWO

  Mamy uprawnienia elektryczne, OZE UDT, oraz certyfikaty producentów, dlatego gwarantujemy bezpieczeństwo na najwyższym poziomie. Instalacje fotowoltaiczne montuje nasza wewnętrzna ekipa fachowców, którzy wykonują swoje obowiązki z najwyższą precyzją z zachowaniem zasad bezpieczeństwa. Dolata-electric zapewnia pełną opiekę podwykonawczą, dlatego nie musisz się niepotrzebnie zadręczać. To my o wszystkim pamiętamy i bierzemy pełną odpowiedzialność za wykonywaną pracę.

  1

  KOMPLEKSOWA OBSŁUGA

  Przeprowadzimy Cię przez cały proces szybko i kompleksowo. Nasz projektant zaprojektuje instalację dostosowaną do indywidualnego zużycia energii, a ekipa wykonawcza wykona montaż w estetycznie, spełniając oczekiwania. Po uruchomieniu instalacji i wspólnym odbiorze z inżynierem zgłaszamy instalację do OSD, a następnie po maksymalnie 30 dniach instalacja przyłączona jest do sieci.

  Nasza firma fotowoltaiczna z Poznania to nie tylko panele słoneczne. Wykonujemy instalacje dla rolnictwa, okresowe przeglądy czy serwisujemy wykonane instalacje. Jeżeli interesuje Cię automatyka domowa w Poznaniu, to w tym również się trudnimy. Steruj zdalnie domem podczas swojej nieobecności. Zadzwoń lub napisz, a grono eksperckie dostosuje najlepsze rozwiązania dla Twojego domu i firmy.

  FAQ


  Panele fotowoltaiczne produkują energię od wschodu do zachodu słońca i przekazują ją do inwertera (centralnej jednostki instalacji). Inwerter przekształca energię produkowaną przez panele na energię o parametrach takich jak w instalacji elektrycznej (czyli odpowiednią do wykorzystania przez użytkownika). Moc instalacji jest zależna od nasłonecznienia. Jeżeli w danym momencie produkcja z instalacji fotowoltaicznej jest większa niż aktualne potrzeby użytkownika, to energia ta jest wysyłana do sieci energetycznej. W sieci energia jest „gromadzona” i może być wykorzystana przez użytkowników w dni kiedy produkcja jest niższa, lub w nocy.

  Przy standardowym systemie fotowoltaicznym nie. Standardowy system fotowoltaiczny to system on grid, który działa tylko w przypadku zasilania z sieci energetycznej. Jeżeli chcemy być niezależni od zasilania przez zakład energetyczny to musimy zastosować system fotowoltaiczny hybrydowy lub off grid. Takie systemy wykorzystują dodatkowy magazyn energii.

  Czas montażu systemu fotowoltaicznego zależy od wielkości inwestycji, rodzaju dachu/podłoża oraz od pogody. Zazwyczaj trzeba przyjąć od 3 do 5 dni.

  Instalację można zamontować na praktycznie każdym dachu m.in. na dachówce, blachodachówce czy papie. W przypadku braku wystarczającej ilości miejsca na jednej połaci dachu można rozłożyć panele na dwóch lub więcej połaciach, przy czym trzeba wtedy pamiętać o dobraniu odpowiedniego systemu aby osiągnąć optymalne uzyski. Instalacje fotowoltaiczne montuje się również na gruncie. Na potrzeby instalacji można wykorzystać również dachy budynków gospodarczych, wiat czy garaży.

  Średni czas zwrotu z inwestycji to od 5 do 8 lat. Wzrost cen za prąd w skali roku to około 4% (dane GUS). Odpowiednio zaprojektowana i dobrana instalacja pokrywa 100% zapotrzebowania na energię elektryczną rocznie. Przykładowa instalacja o mocy 5 kW wyprodukuje około 5000kWh. W pierwszym roku wygeneruje to oszczędności w wysokości około 2800 zł (przy założeniu 60% konsumpcji bezpośredniej oraz ceny brutto za energię 0,62 zł). W każdym kolejnym roku oszczędność ta będzie wzrastać (ze względu na wzrost cen prądu). Odpowiedź to: tak, fotowoltaika się opłaca

  Instalacja fotowoltaiczna jest instalacją elektryczną, a dokładniej – elektrownią. W związku z tym stanowi ona zagrożenie porażeniowe i pożarowe. Dlatego bardzo ważny jest wybór profesjonalnej firmy montażowej oraz projektującej instalację. Odpowiednio dobrane urządzenia wraz z zabezpieczeniami i najwyższej jakości montaż pozwalają zminimalizować zagrożenia. Tak więc instalacja fotowoltaiczna może być bezpieczna pod warunkiem świadomego wyboru wykonawcy.

  Ograniczenia mogą wynikać z rodzaju podłoża (np. dach pokryty azbestem lub zbyt stary i zniszczony dach), niewystarczającej ilości miejsca na dachu (instalacja w takim wypadku może nie pokryć całości zapotrzebowania na energię) lub położenia dachu względem kierunków świata (np. połać zwrócona na północ). Inne ograniczenia to przyłącze elektryczne zbyt słabe na podłączenie instalacji fotowoltaicznej (w takim przypadku instalacja będzie pracować nieprawidłowo lub nie da się jej uruchomić wcale).

  Po zamontowaniu i odbiorze instalacji zgłaszamy ją do zakładu energetycznego i podpisujemy nową umowę prosumencką. Zakład energetyczny montuje bezkosztowo licznik dwukierunkowy i przechodzimy na rozliczenie bilansowe. Mamy 4 możliwości pracy instalacji i przepływu energii:

  1) Instalacja produkuje tyle ile aktualnie potrzebują urządzenia w budynku – energia jest pobierana z fotowoltaiki, a licznik dwukierunkowy „stoi w miejscu”

  2) Instalacja produkuje więcej ile aktualnie potrzebują urządzenia w budynku – energia w budynku jest pobierana z fotowoltaiki, a jej nadmiar jest wysyłany do sieci. Licznik dwukierunkowy zlicza energię wysłaną do sieci.

  3) Instalacja produkuje mniej niż aktualnie potrzebują urządzenia w budynku – energia w budynku jest pobierana z fotowoltaiki a jej brak uzupełniany z sieci. Licznik dwukierunkowy zlicza energię pobraną.

  4) Instalacja nie produkuje wcale (np. w nocy) – energia w budynku jest pobierana z sieci.

  Na koniec okresu rozliczeniowego (po roku), Zakład energetyczny rozlicza energię w następujący sposób:

  Energia = Energia pobrana z sieci – Energia wprowadzona do sieci (pomniejszona o 20% lub 30%)

  Na podstawie wyniku jest obliczona opłata za energię i do niej są doliczane opłaty stałe (miesięczne i abonamentowe). Opust 20% dotyczy instalacji o mocy do 10kW, 30% dotyczy większych instalacji.

  Instalacja zaprojektowana i dobrana pod indywidualne zużycie prądu powinna pokryć 100% rachunków za prąd w skali roku. Pozostają stałe opłaty abonamentowe i miesięczne wynoszące zazwyczaj około 200 zł rocznie.

  Tak, instalacja fotowoltaiczna produkuje energię od wschodu do zachodu słońca. W pochmurne dni produkcja energii spada, jednak nigdy nie osiąga ona poziomu zerowego. Natomiast trzeba pamiętać, że gdy nasza instalacja produkuje nadwyżki w słoneczne dni, są one „magazynowane” dla nas w sieci i później wykorzystywane na pokrycie zużycia właśnie w słabsze dni.

  Panele fotowoltaiczne w większości przypadków ulegają samooczyszczeniu pod wpływem opadów deszczu. Nie jest wymagane dodatkowe mycie paneli, gdyż ich zabrudzenie wynikające z kurzu i pyłu zazwyczaj nie wpływa na widoczne pogorszenie ich pracy. Jeżeli panele będą bardziej zanieczyszczone (mocne zapylenia, ptasie odchody itp.), to należy je systematycznie myć. Poza tym należy dbać o to, żeby panele nie były narażone na uszkodzenia mechaniczne.

  Nie ma tutaj konkretnego ograniczenia. Najstarsze systemy 20-30 letnie zamontowane za granicą (np. w Niemczech) pracują po dzień dzisiejszy. Trzeba się jedynie liczyć ze spadkiem mocy paneli, który wynosi rocznie w praktyce w naszych warunkach atmosferycznych ok 0,25%. Producenci modułów fotowoltaicznych dają gwarancję, że spadek ten nie przekroczy 0,5 % rocznie (po 25 latach nie mniej niż 80% wydajności początkowej).

  Tak, mikroinstalacje to instalacje o mocy nie większej niż 50kW. Taką instalację można zamontować bez pozwolenia na budowę i przyłączyć do sieci poprzez zgłoszenie. Rozliczenie wygląda identycznie jak w przypadku gospodarstw domowych – jest to rozliczenie bilansowe (netmetering).

  Większe instalacje fotowoltaiczne również mogą produkować energię na potrzeby własne firmy, jednak ich budowa jest bardziej skomplikowana a rozliczenie nadwyżek energii elektrycznej inne.

  Tak. Zgodnie z Prawem Budowlanym, instalację fotowoltaiczną należy poddawać okresowym badaniom i pomiarom w takich czasookresach jak instalację elektryczną. W przypadku domów jednorodzinnych okres ten wynosi 5 lat.

  Warto zamontować panele fotowoltaiczne. Poznań stawia na ekologię

  Dzięki nowoczesnym możliwościom energię łatwo jest pozyskiwać z naturalnych źródeł, w tym ze słońca. Pozwala to na oszczędności, a przy okazji chroni się planetę przed degradacją. Dzięki naszemu doświadczeniu gwarantujemy wysoką jakość usługi. Wiemy, że nie każdy ma świadomość tego, jak funkcjonują instalacje fotowoltaiczne. Poznań jest miejscem, w którym z chęcią doradzimy i zamontujemy panele.

  Usługa od A do Z

  W naszej ofercie mamy kompleksową usługę. W przypadku takiej dziedziny, jak fotowoltaika, ceny w Poznaniu mogą się od siebie różnić. Dzięki temu, że nasza propozycja zawiera wybór systemu o odpowiedniej mocy, transport oraz montaż, możecie Państwo liczyć na konkurencyjne ceny. Przede wszystkim pomożemy dobrać panele fotowoltaiczne. Poznań bez wątpienia jest miastem, w którym do czynienia ma się z domami o różnorodnym zapotrzebowaniu na energię. W zależności od tego parametru dobieramy moc instalacji. Elementem, który odpowiada za wymianę energii słonecznej w elektryczną, jest ogniwo fotowoltaiczne. W Poznaniu wykonujemy ich profesjonalny montaż, zwracając uwagę, by działały jak najbardziej efektywnie.

  Fotowoltaika w Poznaniu

  Nasze usługi kierujemy do gospodarstw domowych i do firm, w końcu redukcja kosztów ma znaczenie dla każdego. Pomocna w ograniczaniu rachunków bywa właśnie fotowoltaika. W Poznaniu istnieje wiele firm, które się rozwijają. Konkurencyjność można podnosić między innymi dzięki korzystaniu z odnawialnych źródeł energii. Z radością wykonamy dla Państwa odpowiednią instalację.

  Zadzwoń do nas! 507 077 747