Dolata Electric » Fotowoltaika dla firm

W Dolata Electric prowadzimy kompleksowe usługi związane z projektowaniem i montażem instalacji fotowoltaicznej dla firm, hal produkcyjnych, magazynów i budynków użyteczności publicznej. Wykwalifikowana kadra, stabilność, opłacalność i bezpieczeństwo instalacji to podstawa naszego działania. Oferujemy obsługę inwestycji od początku do końca – przeprowadzamy analizy, tworzymy projekty i montujemy i podłączamy komponenty. Dzięki nam ograniczysz koszty utrzymania biznesu i zabezpieczysz swoją niezależność energetyczną. To pewne rozwiązanie na niepewne czasy!

Pierwsi w Wielkopolsce


Liczy się jakość

Wykonaliśmy z powodzeniem pierwszą instalację fotowoltaiczną w Wielkopolsce, która pracuje bez zarzutu od 2014 roku. Jesteśmy lokalną firmą rodzinną oferującą swoje usług na terenie Poznania i okolic. Wywodzimy się z branży elektrycznej, równolegle wykonujemy instalacje elektryczne dla klientów firmowych i indywidualnych nieprzerwanie od 2010 roku. W naszych instalacjach przede wszystkim liczy się bezpieczeństwo i jakość.

Oferujemy usługi w zakresie:

fabryka-ikona

Instalacje dla firm

rolnictwo-ikona

Instalacje dla rolnictwa

farma-foto-ikona

Farmy fotowoltaiczne

nadzor-ikona

Projekty i nadzór

audyt-ikona

Audyty techniczne

pomiary-ikona

Okresowe pomiary i przeglądy

magazynenergii-ikona

Magazyny energii

Instalacje fotowoltaiczne dla firm w Poznaniu
– postaw na pewny projekt!


(2)Farma fotowoltaiczna 10 MW (Copy)

Montaż instalacji fotowoltaicznej w firmie przebiega inaczej, niż w przypadku instalacji domowej. W tym wypadku konieczne jest bowiem stworzenie odpowiedniego projektu, który weźmie pod uwagę dostępne warunki montażowe. Przed przystąpieniem do jakichkolwiek prac wykonujemy obliczenia konstruktorskie wytrzymałości dachu. Dopiero wtedy można planować kolejne kroki takie jak dobór odpowiedniej konstrukcji, samych paneli oraz inwertera, który musi być dopuszczony do podłączenia do polskiej sieci energetycznej.

Projekt musi brać pod uwagę każdą ewentualność – konstrukcję powierzchni montażowej, zabezpieczenie przed wiatrem czy wielkość paneli. Jednocześnie planujemy całe okablowanie, podłączenie do sieci i zabezpieczenia, do których zaliczyć możemy między innymi zabezpieczenia przeciwprzepięciowe, przeciwprzeciążeniowe, uziemienie czy instalację odgromową. Instalacje firmowe charakteryzuje zatem większa złożoność procesu oraz obwarowania techniczne.

worker

Zaufaj ekspertom z Dolata Electric – panele słoneczne w Wielkopolsce


Od ponad 12 lat prężnie działamy w branży elektrycznej, wykonując między innymi realizacje montażu instalacji dla lokali usługowych, restauracji, firm i hal. Panele i instalacje fotowoltaiczne wykonujemy na terenie Poznania i w jego okolicach. Skorzystaj z usług doświadczonych projektantów i inżynierów, którzy zamienią wizję w rzeczywistość, wykonując fotowoltaikę kompatybilną z faktycznym zużyciem energii.

Montaż paneli słonecznych w Poznaniu – dlaczego warto zdecydować się na fotowoltaikę?


oszczednosc

Oszczędności na rachunkach za prąd

Instalacja paneli fotowoltaicznych pozwala na wytworzenie własnej energii elektrycznej z darmowego źródła – światła słonecznego. Dzięki temu firma może zmniejszyć lub nawet całkowicie wyeliminować rachunki za prąd, co przekłada się na oszczędności finansowe.

niezaleznosc

Ochrona przed wzrostem cen energii

Cena energii elektrycznej często jest niestabilna i podlega wahaniom na rynku. Posiadając własną instalację fotowoltaiczną, firma jest mniej podatna na wzrosty cen energii, ponieważ większość potrzebnej energii jest wytwarzana lokalnie.

fotowoltaika

Niezależność energetyczna

Mając własną instalację fotowoltaiczną, firma staje się bardziej niezależna energetycznie od dostawców energii i zmian na rynku energii elektrycznej. To szczególnie ważne w czasach, w których globalne dynamiczne zmiany dosięgają również Polskę. Świadomość zagrożeń i ewentualnych ograniczeń energetycznych pozwala odpowiednio zabezpieczyć swój biznes, między innymi decydując się na skorzystanie z rozwiązań branży odnawialnych źródeł energii.

realizacja-3

Panele słoneczne Poznań — pełna obsługa instalacji paneli fotowoltaicznych


W Dolata Electric mamy własną ekipę montażową, dlatego też oferujemy pełną obsługę inwestycji. Nad każdym etapem czuwają nasi wykwalifikowani i doświadczenie elektrycy i montażyści, którzy mają nie tylko wykształcenie kierunkowe, ale także lata doświadczenia w branży. Nie przekazujemy montażu podwykonawcom – wszystkim zajmujemy się my. Dzięki temu nasi klienci mają pewność, że od początku do końca cała inwestycja przeprowadzona jest przez naszą firmę. Mamy doświadczenie w zarządzaniu dużymi projektami i budowami. Zapewniamy naszym specjalistom profesjonalny sprzęt oraz nadzór BHP.

Dodatkowo nasi eksperci dopasują metody montażowe i podłączeniowe do konkretnych wymagań powierzchniowych i energetycznych. Instalacja tak dużej sieci wiąże się bowiem z szeregiem aspektów, które wpływają na jej stabilność i bezpieczeństwo podłączenia. Jednym z nich są między innymi obecne już inne urządzenia energetyczne podpięte do sieci, takie jak agregaty, stacje transformatorowe czy baterie kondensatorów. Przeoczenie tych elementów może doprowadzić do uszkodzeń sprzętów w zakładzie, brakiem odbioru czy niesprawną instalacją. Dlatego tak ważne jest powierzenie instalacji fotowoltaicznej ekspertom.

Panele fotowoltaiczne w Poznaniu? Tylko z Dolata Electric!


Dlaczego warto instalować panele słoneczne w Poznaniu z naszą firmą?

doswiadczenie
Wieloletnie doświadczenie

Na przestrzeni lat zrealizowaliśmy szereg instalacji fotowoltaicznych dla domów jednorodzinnych, firm, budynków usługowych oraz farm, o mocy od 2kW do 1MW. Montujemy instalacje bezpośrednio na dachach oraz gruntach. Tworzymy koncepcje i projekt instalacji fotowoltaicznej przemysłowej oraz farm fotowoltaicznych, a także uruchamiamy instalacje zakupione przez klientów, dokonując pomiarów i badań urządzeń już działających.

specjalistyczna wiedza 150×150
Profesjonalna konsultacja

Możliwość konsultacji z doświadczonymi fachowcami oraz bezpłatną wycenę systemu. Nasi specjaliści przeanalizują zużycie prądu i profil energetyczny przedsiębiorstwa, aby podać szacowany okres zwrotu z inwestycji. Dzięki dobraniu odpowiedniej mocy do zapotrzebowania możliwe jest zminimalizowanie energii oddawanej do sieci, co wiąże się z przyspieszeniem czasu zwrotu. Wiemy, jak to zrobić – jeśli jednak stwierdzisz, że montaż instalacji fotowoltaicznych nie jest dla Ciebie po zapoznaniu się ze szczegółami, nie poniesiesz żadnych kosztów.

niezaleznosc
Bezpieczeństwo

Mamy uprawnienia elektryczne, OZE UDT, oraz certyfikaty producentów, dlatego gwarantujemy bezpieczeństwo na najwyższym poziomie. Instalacje fotowoltaiczne montuje nasza wewnętrzna ekipa fachowców, którzy wykonują swoje obowiązki z najwyższą precyzją z zachowaniem zasad bezpieczeństwa – w tym również zasad przeciwpożarowych. Oferujemy bowiem szereg zabezpieczeń pożarowych, konieczną certyfikację oraz opracowanie szczegółowej dokumentacji od rzeczoznawcy. Dolata Electric zapewnia także pełną opiekę podwykonawczą, dlatego nie musisz martwić się o stan instalacji fotowoltaicznej w przyszłości. To my o wszystkim pamiętamy i bierzemy pełną odpowiedzialność za wykonywaną pracę.

doświadczenie 150×150
Kompleksowe wsparcie

Nie musisz szukać oddzielnych firm do wykonania projektu, montażu, przeglądów okresowych i prac serwisowych, więc zaoszczędzisz czas. Przeprowadzimy Cię przez cały proces szybko i kompleksowo. Nasz projektant zaprojektuje instalację dostosowaną do indywidualnego zużycia energii, a ekipa wykonawcza wykona montaż instalacji fotowoltaicznej estetycznie, tak aby całość pasowała do wyglądu budynku. Po uruchomieniu instalacji i wspólnym odbiorze z inżynierem zgłaszamy instalację do OSD, a następnie po maksymalnie 30 dniach instalacja przyłączona jest do sieci w Poznaniu lub innych miejscowościach w Wielkopolsce.

Nasza firma to gwarancja rzetelnej realizacji. Zapraszamy!

(7)Instalacja gospodarstwo rolnicze 15 kW (Copy)

Instalacja fotowoltaiczna w Poznaniu – jaki jest koszt?


W przypadku takiej dziedziny jak fotowoltaika, ceny naszych instalacji w Poznaniu oraz innych miejscowościach mogą się od siebie różnić z uwagi na różnorodność rozwiązań, które oferujemy. Dzięki temu, że nasza propozycja zawiera wybór systemu o odpowiedniej mocy, transport oraz montaż, możecie Państwo liczyć na konkurencyjne wyliczenia kosztów instalacji.

Wielkopolska bez wątpienia jest województwem, w którym do czynienia ma się z firmami o różnorodnym zapotrzebowaniu na energię. W zależności od tego parametru dobieramy moc instalacji. Na koszt instalacji składa się także powierzchnia, ilość paneli, sposób montażu instalacji fotowoltaicznych czy odległość od naszej poznańskiej siedziby.

 

Zadzwoń i poznaj wstępną wycenę dla Twojej firmy!

faq_01

FAQ


Panele fotowoltaiczne produkują energię od wschodu do zachodu słońca i przekazują ją do inwertera (centralnej jednostki instalacji). Inwerter przekształca energię produkowaną przez panele na energię o parametrach takich jak w instalacji elektrycznej (czyli odpowiednią do wykorzystania przez użytkownika). Moc instalacji jest zależna od nasłonecznienia.

Jeżeli w danym momencie produkcja z instalacji fotowoltaicznej jest większa niż aktualne potrzeby użytkownika, to energia ta jest wysyłana do sieci energetycznej, gdzie jest „gromadzona” i może być wykorzystana przez użytkowników w dni kiedy produkcja jest niższa, lub jej nadwyżki są sprzedawane do operatora, odkładane na koncie prosumenckim w celu późniejszego opłacenia rachunków za prąd.

Instalacja fotowoltaiczna składa się z modułów fotowoltaicznych, inwertera, systemu montażowego, zabezpieczeń, kabli oraz złączek. Dodatkowym elementem wspomagającym pracę systemu stanowią optymalizatory mocy.

Moc instalacji fotowoltaicznej dobierana jest indywidualnie do profilu zużycia energetycznego budynku.

Przy standardowym systemie fotowoltaicznym nie. Standardowy system fotowoltaiczny to system on grid, który działa tylko w przypadku zasilania z sieci energetycznej. Jeżeli chcemy być niezależni od zasilania przez zakład energetyczny to musimy zastosować system fotowoltaiczny hybrydowy lub off grid. Takie systemy wykorzystują dodatkowy magazyn energii.

Czas montażu systemu fotowoltaicznego zależy od wielkości inwestycji, rodzaju dachu/podłoża oraz od pogody. Zazwyczaj trzeba przyjąć od 3 do 5 dni dla domu jednorodzinnego, a przy większych instalacjach czas jest ustalany indywidualnie.

Instalację można zamontować na prawie każdym rodzaju dachu m.in. na dachówce, blachodachówce czy papie. W przypadku braku wystarczającej ilości miejsca na jednej połaci dachu można rozłożyć panele na dwóch lub więcej połaciach, przy czym trzeba wtedy pamiętać o dobraniu odpowiedniego systemu aby osiągnąć optymalne uzyski.

Instalacje fotowoltaiczne montuje się również na gruncie. Na potrzeby instalacji można wykorzystać również dachy budynków gospodarczych, wiat czy garaży.

Instalacja fotowoltaiczna jest instalacją elektryczną, a dokładniej – elektrownią. W związku z tym stanowi ona zagrożenie porażeniowe i pożarowe. Dlatego bardzo ważny jest wybór profesjonalnej firmy montażowej oraz projektującej instalację.

Odpowiednio dobrane urządzenia wraz z zabezpieczeniami i najwyższej jakości montaż pozwalają zminimalizować zagrożenia. Tak więc instalacja fotowoltaiczna może być bezpieczna pod warunkiem świadomego wyboru wykonawcy.

Ograniczenia mogą wynikać z rodzaju podłoża (np. dach pokryty azbestem lub zbyt stary i zniszczony dach), niewystarczającej ilości miejsca na dachu (instalacja w takim wypadku może nie pokryć całości zapotrzebowania na energię) lub położenia dachu względem kierunków świata (np. połać zwrócona na północ).

Inne ograniczenia to przyłącze elektryczne zbyt słabe na podłączenie instalacji fotowoltaicznej (w takim przypadku instalacja będzie pracować nieprawidłowo lub nie da się jej uruchomić wcale).

Po zamontowaniu i odbiorze instalacji zgłaszamy ją do zakładu energetycznego i podpisujemy nową umowę prosumencką. Aktualnie obowiązują dwa systemy rozliczeń. Prosumentów, którzy zgłosili instalacje do OSD do 31 marca 2022 roku obowiązuje system rozliczania bilansowego net- meteringu, natomiast drugi system net-bilingu dotyczy wszystkich prosumentów, którzy zgłosili instalacje po 31 marca 2022 roku.

System net-meteringu, określany jako system opustów opiera się na rozliczeniu bezgotówkowym. Właściciel instalacji może odebrać w ciągu roku 70% (moc < 10kW)  lub 80% (10kW < moc < 50 kW) energii wprowadzonej do sieci. Na podstawie bilansu energii pobranej oraz wprowadzonej do sieci obliczona jest ewentualna opłata za energię i do niej są doliczane opłaty stałe (miesięczne i abonamentowe).

Rozliczenie prosumentów w net-bilingu opiera się na systemie wartościowym(zł). Za pośrednictwem tzw. konta prosumenta rozliczana jest zarówno energia wprowadzona do sieci jak i pobrana. Energia oddana i pobrana z sieci rozliczana jest oddzielnie. Nadwyżki wprowadzonej energii do sieci wyceniane są po cenie rynkowej – aktualnie według średniej ceny miesięcznej. Koszt energii pobranej z sieci określany jest na podstawie ceny detalicznej. Nadwyżka wartości energii przeznaczonej na rozliczenie zakupionej energii z sieci określana jest jako depozyt prosumencki. 20% nadpłaty wartości energii z każdego miesiąca zwracane jest prosumentowi. Depozyt przeznczony może zostać w ciągu 12 miesięcy na regulację rachunków energii pobranej.

Tak, instalacja fotowoltaiczna produkuje energię od wschodu do zachodu słońca. W pochmurne dni produkcja energii spada, jednak nigdy nie osiąga ona poziomu zerowego. Natomiast trzeba pamiętać, że gdy nasza instalacja produkuje nadwyżki w słoneczne dni, są one „magazynowane” dla nas w sieci i później wykorzystywane na pokrycie zużycia właśnie w słabsze dni lub sprzedawane bezpośrednio do operatora na poczet przyszłych rachunków za prąd.

W celu umożliwienia podglądu danych produkcji oraz parametrów technicznych, instalacja  podłączona jest do systemu monitoringu. Konfiguracja przeprowadzana jest poprzez połączenie falownika z siecią Wi-Fi. Monitoring odbywa się poprzez aplikację lub stronę internetową udostępnioną przez producenta falownika.

Panele fotowoltaiczne w większości przypadków ulegają samooczyszczeniu pod wpływem opadów deszczu. Nie jest wymagane dodatkowe mycie paneli, gdyż ich zabrudzenie wynikające z kurzu i pyłu zazwyczaj nie wpływa na widoczne pogorszenie ich pracy. Jeżeli panele będą bardziej zanieczyszczone (mocne zapylenia, ptasie odchody itp.), to należy je systematycznie myć. Poza tym należy dbać o to, żeby panele nie były narażone na uszkodzenia mechaniczne.

Nie ma tutaj konkretnego ograniczenia. Najstarsze systemy 20-30 letnie zamontowane za granicą (np. w Niemczech) pracują po dzień dzisiejszy. Trzeba się jedynie liczyć ze spadkiem mocy paneli, który wynosi rocznie w praktyce w naszych warunkach atmosferycznych ok 0,25%. Producenci modułów fotowoltaicznych dają gwarancję, że spadek ten nie przekracza 0,5 % rocznie (po 25 latach nie mniej niż 80% wydajności początkowej).

Tak, mikroinstalacje to instalacje o mocy nie większej niż 50kW. Taką instalację można zamontować bez pozwolenia na budowę i przyłączyć do sieci poprzez zgłoszenie. Rozliczenie wygląda identycznie jak w przypadku gospodarstw domowych –  rozliczenie net-meteringu  lub net-bilingu.

Większe instalacje fotowoltaiczne również mogą produkować energię na potrzeby własne firmy, jednak ich budowa jest bardziej skomplikowana a rozliczenie nadwyżek energii elektrycznej inne.

Tak. Zgodnie z Prawem Budowlanym, instalację fotowoltaiczną należy poddawać okresowym badaniom i pomiarom w takich czasookresach jak instalację elektryczną. W przypadku domów jednorodzinnych okres ten wynosi 5 lat.

Dofinansowanie inwestycji związanej z montażem instalacji fotowoltaicznej opiera się na skorzystaniu z dostępnych programów wsparcia. Inwestor może skorzystać z dofinansowania w ramach m.in. ulgi podatkowej, programu „Mój Prąd” oraz programu „Czyste Powietrze”.

Częściowe zacienienie dachu wpływa negatywnie na produkcję energii elektrycznej całej instalacji.  Zacienienie jednego modułu w łańcuchu powoduje obniżenie produkcji pozostałych modułów. W celu optymalnej pracy całego systemu w warunkach częściowego zacienienia stosuje się optymalizatory mocy, dzięki którym panele fotowoltaiczne pracują niezależnie od siebie. Rozwiązanie to pozwala na montaż instalacji na częściowo zacienionej powierzchni dachu.

Jak najbardziej. Rozbudowa instalacji realizowana jest zgodnie z pracą inwertera. Jeśli moc inwertera jest wystarczająca do poprawnego podłączenia dodatkowych paneli rozbudowa nie wymaga zakupu kolejnego inwertera. W przypadku rozbudowy do pożądanej mocy bez możliwości integracji z aktualnym inwerterem wymagany jest montaż kolejnego.

Poznaj inne usługi Dolata Electric!


Dolata Electric to firma elektryczna z Poznania, która nie tylko działa na rynku odnawialnych źródeł energii i oferuje profesjonalny montaż paneli słonecznych, ale działa w szeroko pojętej branży elektrycznej. Nasze usługi to również między innymi:

  • usługi elektryczne dla firm w Wielkopolsce,
  • pomiary i badania elektryczne na terenie Poznania i całego województwa wielkopolskiego,
  • wysokiej jakości oświetlenie LED dla hal, magazynów, biur i budynków użyteczności publicznej.

Nasza firma fotowoltaiczna z Poznania to nie tylko panele słoneczne. Wykonujemy instalacje dla rolnictwa, okresowe przeglądy czy serwisujemy wykonane instalacje.

Serdecznie zapraszamy do kontaktu! Jeśli interesuje Cię fotowoltaika lub inne usługi z naszej oferty, ich zakres oraz cena, zadzwoń lub napisz do naszych doradców z Poznania – chętnie pomożemy.

Nasze wybrane realizacje


Instalacje domowe 18 kW

Instalacja gospodarstwo rolnicze 15 kW

Instalacja fotowoltaiczna 150 kW

Instalacja na hali magazynowej 40 kW

Zamów darmową konsultację i wycenę dla Twojego systemu








    Wysyłając formularz wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Dolata Electric. Polityka Prywatności

    Zadzwoń do nas! 789 108 169