Dolata Electric » Fotowoltaika Dla domu

Proces budowy instalacji fotowoltaicznej

Oferujemy Państwu kompleksową i sprawną usługę dobrania, montażu i uruchomienia instalacji dla domu.

Pełen profesjonalizm przy projektowaniu i realizacji

Fotowoltaika dla domu Poznań


 • Uprawnienia UDT do projektowania instalacji fotowoltaicznych

 • Zaprojektowaliśmy setki instalacji – o mocach sięgających 2 MW

 • Jesteśmy zespołem inżynierów z wieloletnim doświadczeniem

 • Posiadamy własne ekipy montażowe – doświadczone, odpowiednio wykwalifikowane i wyposażone

 • Korzystamy tylko ze sprawdzonych urządzeń

INSTALACJE FOTOWOLTAICZNE MONTUJEMY NA PRAWIE KAŻDYM RODZAJU PODŁOŻA:

 • Dachy skośne – dachówka, blacha, gont, papa

 • Dachy płaskie – pokryte papą lub blachą. Montujemy systemy bezinwazyjne (nie przykręcamy ich do dachu) lub inwazyjne

 • Grunt – konstrukcja jest wbijana w ziemię

 • Dachy garaży, wiaty

Przy montażu zawsze pamiętamy o takich istotnych elementach instalacji jak zabezpieczenia oraz jej uziemienie. Ich dobór jest zależny od indywidualnych cech budynku i instalacji.
Po montażu uruchomimy instalację, podłączymy ją do sieci Internet, przeszkolimy Cię z jej obsługi oraz zgłosimy do OSD. Następnie w ciągu 30 dni Zakład Energetyczny bezkosztowo wymieni licznik na dwukierunkowy.

Nasze wybrane realizacje

Instalacja 13,28 kW

Instalacja 8,3 kW oraz 9,88 kW

Instalacja 6,19 kW oraz 5,18 kW

Instalacja 6,1 kW

Wyślij nam szybkie zapytanie ofertowe
  Wysyłając formularz wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Dolata Electric. Polityka Prywatności

  DUET IDEALNY Z FOTOWOLTAIKĄ

  Magazyn energii


  Praktyczne zarządzanie energią elektryczną jest możliwe dzięki zastosowaniu magazynu energii współpracującego z instalacją fotowoltaiczną. Dzięki kompatybilności urządzeń zyskujemy niezależność energetyczną, która gwarantuje brak przerw w dostawie prądu. Uzupełnienie systemu PV urządzeniem przechowującym energię pozwala na zwiększone wykorzystanie produkowanej energii elektrycznej, co wiąże się to z ograniczaniem strat, a tym samym rachunków za prąd do minimum.

  ZOBACZ WIĘCEJ

  FINANSOWANIE i DOFINANSOWANIE

  Instalacje fotowoltaiczne mogą być finansowane ze środków własnych lub poprzez kredyty dedykowane dla instalacji fotowoltaicznych. Obecnie prawie każdy bank posiada takie kredyty w swojej ofercie. Możliwe są różne formy dofinansowania instalacji fotowoltaicznych:

  1. Ulga termomodernizacyjna – każdy inwestor prywatny może przy rozliczeniu PIT skorzystać z ulgi termomodernizacyjnej, czyli uwzględnić 100% kosztów poniesionych na fotowoltaikę w kosztach uzyskania przychodów. W ten sposób można otrzymać zwrot przez obniżenie kwoty płaconego podatku.
  2. Dofinansowania z gminy – niektóre gminy udzielają dofinansowania na fotowoltaikę. Warunki i kwoty są indywidualne dla gmin.
  3. Dofinansowanie „Mój Prąd” – dofinansowanie obowiązuje do wyczerpania środków i może je uzyskać każdy kto inwestuje w domową instalację fotowoltaiczną o mocy do 10kW. Dofinansowanie jest udzielane przez NFOŚ i jest dofinansowaniem zwrotnym, tzn. najpierw należy wykonać instalację ze środków własnych, podłączyć ją do sieci i następnie można się starać o dofinansowanie. Kwoty dofinansowania są uzależnione od wielkości inwestycji, w zależności od zakupu samej instalacji fotowoltaicznej lub instalacji fotowoltaicznej wraz z magazynem energii i systemami zarządzania energią.
  4. Dofinansowanie jest udzielane przez NFOŚ i jest dofinansowaniem zwrotnym, tzn. najpierw należy wykonać instalację ze środków własnych, podłączyć ją do sieci i następnie można się starać o dofinansowanie. Kwoty dofinansowania są uzależnione od wielkości inwestycji, w zależności od zakupu samej instalacji fotowoltaicznej lub instalacji fotowoltaicznej wraz z magazynem energii i systemami zarządzania energią.

  Bez względu na to z jakiego dofinansowania skorzystasz, pomożemy Ci wypełnić wnioski oraz skompletować wszystkie załączniki.

  Zadzwoń do nas! 789 108 169