Dolata Electric » Fotowoltaika

PORZĄDNE INSTALACJE FOTOWOLTAICZNE


PIERWSI

W WIELKOPOLSCE

Liczy się jakość

Wykonaliśmy z powodzeniem pierwszą instalację fotowoltaiczną w Wielkopolsce, która pracuje bez zarzutu od 2014 roku. Jesteśmy lokalną firmą rodzinną oferującą swoje usług na terenie Poznania i okolic. Wywodzimy się z branży elektrycznej, równolegle wykonujemy instalacje elektryczne dla klientów firmowych i indywidualnych nieprzerwanie od 2010 roku. W naszych instalacjach przede wszystkim liczy się bezpieczeństwo i jakość.

Fotowoltaika Poznań

OFERUJEMY USŁUGI W ZAKRESIE:


Instalacje dla domu

Instalacje dla firm

Instalacje dla rolnictwa

Farmy fotowoltaiczne

Projekty i nadzór

Audyty techniczne

Okresowe pomiary i przeglądy

Magazyny energii

DLA DOMU

DLA BIZNESU

Zamów darmową konsultację i wycenę dla Twojego systemu
  Wysyłając formularz wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Dolata Electric. Polityka Prywatności

  Nasze wybrane realizacje

  Instalacje domowe 18 kW

  Instalacja gospodarstwo rolnicze 15 kW

  Instalacja fotowoltaiczna 150 kW

  Instalacja na hali magazynowej 40 kW

  Instalacja domowa 8,3 kW

  Farma 10 MW

  Instalacja na dachu budynku biurowego 50 kW

  Instalacje domowe 6,32 kW oraz 17 kW

  Instalacja 6,19 kW oraz 5,18 kW

  Instalacja domowa 30 kW

  Farma 1 MW

  Instalacja domowa 8,16 kW

  Instalacja na kompleksie agroturystycznym 40 kW

  Instalacja firmowa 46 kW

  Instalacja na dachu firmy 42 kW

  Instalacja domowa 8,3 kW

  ILE ZAOSZCZĘDZISZ WYBIERAJĄC FOTOWOLTAIKĘ


  Wysokość rachunku za prąd za 2 miesiące:

  400 zł

  Polecana wielkość instalacji fotowoltaicznej

  4 kWp


  Wyprodukowana energia w skali roku

  4000 kWh


  Przybliżony koszt instalacji

  Od 20500 zł brutto


  Oszczędności po 15 latach

  37 000 zł

  700 zł

  Polecana wielkość instalacji fotowoltaicznej

  6.4 kWp


  Wyprodukowana energia w skali roku

  6400 kWh


  Przybliżony koszt instalacji

  Od 29000 zł brutto


  Oszczędności po 15 latach

  60 000 zł

  1000 zł

  Polecana wielkość instalacji fotowoltaicznej

  8.8 kWp


  Wyprodukowana energia w skali roku

  8800 kWh


  Przybliżony koszt instalacji

  Od 40000 zł brutto


  Oszczędności po 15 latach

  82 000 zł

  * Wszystkie dane podane w Kalkulatorze mają charakter orientacyjny i nie stanowią oferty. Aby otrzymać indywidualną wycenę zapraszamy do kontaktu.

  DUET IDEALNY Z FOTOWOLTAIKĄ

  Magazyn energii


  Praktyczne zarządzanie energią elektryczną jest możliwe dzięki zastosowaniu magazynu energii współpracującego z instalacją fotowoltaiczną. Dzięki kompatybilności urządzeń zyskujemy niezależność energetyczną, która gwarantuje brak przerw w dostawie prądu. Uzupełnienie systemu PV urządzeniem przechowującym energię pozwala na zwiększone wykorzystanie produkowanej energii elektrycznej, co wiąże się to z ograniczaniem strat, a tym samym rachunków za prąd do minimum.

  EKSPERCI W SWOJEJ DZIEDZINIE

  Rok 2012 był przełomowy w karierze firmy, ponieważ wtedy powstała nasza pierwsza fotowoltaika w Poznaniu. Prężnie działamy także w branży elektrycznej, wykonując realizacje dla lokali usługowych, restauracji czy w prywatnych domostwach. Panele i instalacje fotowoltaiczne wykonujemy na terenie Poznania i w okolicach. Skorzystaj z usług doświadczonych projektantów i inżynierów, którzy zamienią wizję w rzeczywistość, wykonując fotowoltaikę kompatybilną z użyciem energii.

  3

  WIELOLETNIE DOŚWIADCZENIE

  Na przestrzeni lat zrealizowaliśmy szereg instalacji fotowoltaicznych dla domów jednorodzinnych, firm, budynków usługowych oraz farm, o mocy od 2kW do 1MW.
  Montujemy instalacje bezpośrednio na dachach domów, firm oraz gruntach. Projektujemy koncepcje instalacji przemysłowych oraz farm fotowoltaicznych, a także uruchamiamy instalacje zakupione przez klientów, dokonując pomiarów i badań urządzeń już działających.
  Jeżeli chcesz zamontować panele słoneczne w swoim domu, to skontaktuj się z nami. Montaż paneli fotowoltaicznych nam niestraszny i chętnie zaprojektujemy instalację na terenie Poznania lub w okolicach. Wykonujemy także usługi elektryczne w Poznaniu, dlatego, jeżeli zależy Ci na wielu usługach, to otrzymasz je tylko u nas.

  2

  BEZPIECZEŃSTWO

  Mamy uprawnienia elektryczne, OZE UDT, oraz certyfikaty producentów, dlatego gwarantujemy bezpieczeństwo na najwyższym poziomie. Instalacje fotowoltaiczne montuje nasza wewnętrzna ekipa fachowców, którzy wykonują swoje obowiązki z najwyższą precyzją z zachowaniem zasad bezpieczeństwa. Dolata-electric zapewnia pełną opiekę podwykonawczą, dlatego nie musisz się niepotrzebnie zadręczać. To my o wszystkim pamiętamy i bierzemy pełną odpowiedzialność za wykonywaną pracę.

  1

  KOMPLEKSOWA OBSŁUGA

  Przeprowadzimy Cię przez cały proces szybko i kompleksowo. Nasz projektant zaprojektuje instalację dostosowaną do indywidualnego zużycia energii, a ekipa wykonawcza wykona montaż w estetycznie, spełniając oczekiwania. Po uruchomieniu instalacji i wspólnym odbiorze z inżynierem zgłaszamy instalację do OSD, a następnie po maksymalnie 30 dniach instalacja przyłączona jest do sieci.

  Nasza firma fotowoltaiczna z Poznania to nie tylko panele słoneczne. Wykonujemy instalacje dla rolnictwa, okresowe przeglądy czy serwisujemy wykonane instalacje. Jeżeli interesuje Cię automatyka domowa w Poznaniu, to w tym również się trudnimy. Steruj zdalnie domem podczas swojej nieobecności. Zadzwoń lub napisz, a grono eksperckie dostosuje najlepsze rozwiązania dla Twojego domu i firmy.

  WYRÓŻNIONO NAS

  Projekt bez tytułu (1)

  TOP 10wśród firm fotowoltaicznych w Polsce według Optimal Energy

  FAQ


  Panele fotowoltaiczne produkują energię od wschodu do zachodu słońca i przekazują ją do inwertera (centralnej jednostki instalacji). Inwerter przekształca energię produkowaną przez panele na energię o parametrach takich jak w instalacji elektrycznej (czyli odpowiednią do wykorzystania przez użytkownika). Moc instalacji jest zależna od nasłonecznienia. Jeżeli w danym momencie produkcja z instalacji fotowoltaicznej jest większa niż aktualne potrzeby użytkownika, to energia ta jest wysyłana do sieci energetycznej, gdzie jest „gromadzona” i może być wykorzystana przez użytkowników w dni kiedy produkcja jest niższa, lub jej nadwyżki są sprzedawane do operatora, odkładane na koncie prosumenckim w celu późniejszego opłacenia rachunków za prąd. 

  Instalacja fotowoltaiczna składa się z modułów fotowoltaicznych, inwertera, systemu montażowego, zabezpieczeń, kabli oraz złączek. Dodatkowym elementem wspomagającym pracę systemu stanowią optymalizatory mocy.

  Moc instalacji fotowoltaicznej dobierana jest indywidualnie do profilu zużycia energetycznego budynku. 

  Przy standardowym systemie fotowoltaicznym nie. Standardowy system fotowoltaiczny to system on grid, który działa tylko w przypadku zasilania z sieci energetycznej. Jeżeli chcemy być niezależni od zasilania przez zakład energetyczny to musimy zastosować system fotowoltaiczny hybrydowy lub off grid. Takie systemy wykorzystują dodatkowy magazyn energii.

  Czas montażu systemu fotowoltaicznego zależy od wielkości inwestycji, rodzaju dachu/podłoża oraz od pogody. Zazwyczaj trzeba przyjąć od 3 do 5 dni dla domu jednorodzinnego, a przy większych instalacjach czas jest ustalany indywidualnie.

  Instalację można zamontować na prawie każdym rodzaju dachu m.in. na dachówce, blachodachówce czy papie. W przypadku braku wystarczającej ilości miejsca na jednej połaci dachu można rozłożyć panele na dwóch lub więcej połaciach, przy czym trzeba wtedy pamiętać o dobraniu odpowiedniego systemu aby osiągnąć optymalne uzyski. Instalacje fotowoltaiczne montuje się również na gruncie. Na potrzeby instalacji można wykorzystać również dachy budynków gospodarczych, wiat czy garaży.

  Instalacja fotowoltaiczna jest instalacją elektryczną, a dokładniej – elektrownią. W związku z tym stanowi ona zagrożenie porażeniowe i pożarowe. Dlatego bardzo ważny jest wybór profesjonalnej firmy montażowej oraz projektującej instalację. Odpowiednio dobrane urządzenia wraz z zabezpieczeniami i najwyższej jakości montaż pozwalają zminimalizować zagrożenia. Tak więc instalacja fotowoltaiczna może być bezpieczna pod warunkiem świadomego wyboru wykonawcy.

  Ograniczenia mogą wynikać z rodzaju podłoża (np. dach pokryty azbestem lub zbyt stary i zniszczony dach), niewystarczającej ilości miejsca na dachu (instalacja w takim wypadku może nie pokryć całości zapotrzebowania na energię) lub położenia dachu względem kierunków świata (np. połać zwrócona na północ). Inne ograniczenia to przyłącze elektryczne zbyt słabe na podłączenie instalacji fotowoltaicznej (w takim przypadku instalacja będzie pracować nieprawidłowo lub nie da się jej uruchomić wcale).

  Po zamontowaniu i odbiorze instalacji zgłaszamy ją do zakładu energetycznego i podpisujemy nową umowę prosumencką. Aktualnie obowiązują dwa systemy rozliczeń. Prosumentów, którzy zgłosili instalacje do OSD do 31 marca 2022 roku obowiązuje system rozliczania bilansowego net- meteringu, natomiast drugi system net-bilingu dotyczy wszystkich prosumentów, którzy zgłosili instalacje po 31 marca 2022 roku.

  System net-meteringu, określany jako system opustów opiera się na rozliczeniu bezgotówkowym. Właściciel instalacji może odebrać w ciągu roku 70% (moc < 10kW)  lub 80% (10kW < moc < 50 kW) energii wprowadzonej do sieci. Na podstawie bilansu energii pobranej oraz wprowadzonej do sieci obliczona jest ewentualna opłata za energię i do niej są doliczane opłaty stałe (miesięczne i abonamentowe).

  Rozliczenie prosumentów w net-bilingu opiera się na systemie wartościowym(zł). Za pośrednictwem tzw. konta prosumenta rozliczana jest zarówno energia wprowadzona do sieci jak i pobrana. Energia oddana i pobrana z sieci rozliczana jest oddzielnie. Nadwyżki wprowadzonej energii do sieci wyceniane są po cenie rynkowej – aktualnie według średniej ceny miesięcznej. Koszt energii pobranej z sieci określany jest na podstawie ceny detalicznej. Nadwyżka wartości energii przeznaczonej na rozliczenie zakupionej energii z sieci określana jest jako depozyt prosumencki. 20% nadpłaty wartości energii z każdego miesiąca zwracane jest prosumentowi. Depozyt przeznczony może zostać w ciągu 12 miesięcy na regulację rachunków energii pobranej.

  Tak, instalacja fotowoltaiczna produkuje energię od wschodu do zachodu słońca. W pochmurne dni produkcja energii spada, jednak nigdy nie osiąga ona poziomu zerowego. Natomiast trzeba pamiętać, że gdy nasza instalacja produkuje nadwyżki w słoneczne dni, są one „magazynowane” dla nas w sieci i później wykorzystywane na pokrycie zużycia właśnie w słabsze dni lub sprzedawane bezpośrednio do operatora na poczet przyszłych rachunków za prąd.

  W celu umożliwienia podglądu danych produkcji oraz parametrów technicznych, instalacja  podłączona jest do systemu monitoringu. Konfiguracja przeprowadzana jest poprzez połączenie falownika z siecią Wi-Fi. Monitoring odbywa się poprzez aplikację lub stronę internetową udostępnioną przez producenta falownika.

  Panele fotowoltaiczne w większości przypadków ulegają samooczyszczeniu pod wpływem opadów deszczu. Nie jest wymagane dodatkowe mycie paneli, gdyż ich zabrudzenie wynikające z kurzu i pyłu zazwyczaj nie wpływa na widoczne pogorszenie ich pracy. Jeżeli panele będą bardziej zanieczyszczone (mocne zapylenia, ptasie odchody itp.), to należy je systematycznie myć. Poza tym należy dbać o to, żeby panele nie były narażone na uszkodzenia mechaniczne.

  Nie ma tutaj konkretnego ograniczenia. Najstarsze systemy 20-30 letnie zamontowane za granicą (np. w Niemczech) pracują po dzień dzisiejszy. Trzeba się jedynie liczyć ze spadkiem mocy paneli, który wynosi rocznie w praktyce w naszych warunkach atmosferycznych ok 0,25%. Producenci modułów fotowoltaicznych dają gwarancję, że spadek ten nie przekracza 0,5 % rocznie (po 25 latach nie mniej niż 80% wydajności początkowej).

  Tak, mikroinstalacje to instalacje o mocy nie większej niż 50kW. Taką instalację można zamontować bez pozwolenia na budowę i przyłączyć do sieci poprzez zgłoszenie. Rozliczenie wygląda identycznie jak w przypadku gospodarstw domowych –  rozliczenie net-meteringu  lub net-bilingu. 

  Większe instalacje fotowoltaiczne również mogą produkować energię na potrzeby własne firmy, jednak ich budowa jest bardziej skomplikowana a rozliczenie nadwyżek energii elektrycznej inne.

  Tak. Zgodnie z Prawem Budowlanym, instalację fotowoltaiczną należy poddawać okresowym badaniom i pomiarom w takich czasookresach jak instalację elektryczną. W przypadku domów jednorodzinnych okres ten wynosi 5 lat.

  Dofinansowanie inwestycji związanej z montażem instalacji fotowoltaicznej opiera się na skorzystaniu z dostępnych programów wsparcia. Inwestor może skorzystać z dofinansowania w ramach m.in. ulgi podatkowej, programu „Mój Prąd” oraz programu „Czyste Powietrze”.

  Częściowe zacienienie dachu wpływa negatywnie na produkcję energii elektrycznej całej instalacji.  Zacienienie jednego modułu w łańcuchu powoduje obniżenie produkcji pozostałych modułów. W celu optymalnej pracy całego systemu w warunkach częściowego zacienienia stosuje się optymalizatory mocy, dzięki którym panele fotowoltaiczne pracują niezależnie od siebie. Rozwiązanie to pozwala na montaż instalacji na częściowo zacienionej powierzchni dachu.

  Jak najbardziej. Rozbudowa instalacji realizowana jest zgodnie z pracą inwertera. Jeśli moc inwertera jest wystarczająca do poprawnego podłączenia dodatkowych paneli rozbudowa nie wymaga zakupu kolejnego inwertera. W przypadku rozbudowy do pożądanej mocy bez możliwości integracji z aktualnym inwerterem wymagany jest montaż kolejnego. 

  Warto zamontować panele fotowoltaiczne. Poznań stawia na ekologię

  Dzięki nowoczesnym możliwościom energię łatwo jest pozyskiwać z naturalnych źródeł, w tym ze słońca. Pozwala to na oszczędności, a przy okazji chroni się planetę przed degradacją. Dzięki naszemu doświadczeniu gwarantujemy wysoką jakość usługi. Wiemy, że nie każdy ma świadomość tego, jak funkcjonują instalacje fotowoltaiczne. Poznań jest miejscem, w którym z chęcią doradzimy i zamontujemy panele.

  Usługa od A do Z

  W naszej ofercie mamy kompleksową usługę. W przypadku takiej dziedziny, jak fotowoltaika, ceny w Poznaniu mogą się od siebie różnić. Dzięki temu, że nasza propozycja zawiera wybór systemu o odpowiedniej mocy, transport oraz montaż, możecie Państwo liczyć na konkurencyjne ceny. Przede wszystkim pomożemy dobrać panele fotowoltaiczne. Poznań bez wątpienia jest miastem, w którym do czynienia ma się z domami o różnorodnym zapotrzebowaniu na energię. W zależności od tego parametru dobieramy moc instalacji. Elementem, który odpowiada za wymianę energii słonecznej w elektryczną, jest ogniwo fotowoltaiczne. W Poznaniu wykonujemy ich profesjonalny montaż, zwracając uwagę, by działały jak najbardziej efektywnie.

  Fotowoltaika w Poznaniu

  Nasze usługi kierujemy do gospodarstw domowych i do firm, w końcu redukcja kosztów ma znaczenie dla każdego. Pomocna w ograniczaniu rachunków bywa właśnie fotowoltaika. W Poznaniu istnieje wiele firm, które się rozwijają. Konkurencyjność można podnosić między innymi dzięki korzystaniu z odnawialnych źródeł energii. Z radością wykonamy dla Państwa odpowiednią instalację.

  Fotowoltaika dofinansowanie Poznań

  Fotowoltaika to pewna inwestycja – niezależnie od tego, czy mówimy o Poznaniu, czy innym mieście w Polsce. Duża wydajność, energooszczędność i idąca za nimi ekologia sprawiają, że panele słoneczne od lat są chętnie wybierane zarówno przez właścicieli gospodarstw domowych, jak i firm. Aby cały proces realizacji projektu przebiegł sprawnie, niezbędne jest jednak profesjonalne wsparcie. Wybierz Dolata Electric, by mieć gwarancję bezpieczeństwa i kompleksowej obsługi – zajmiemy się wszystkim od początku do końca, tak by Twoje nowe panele fotowoltaiczne działały bez zarzutu przez lata. Jeśli Twoja lokalizacja to Poznań lub okolice, zachęcamy do kontaktu z naszymi doradcami!

  Fotowoltaika Poznań – dlaczego warto?

  Instalacje fotowoltaiczne przynoszą wiele korzyści mieszkańcom takich miejscowości jak Poznań. Przede wszystkim są to korzyści finansowe. Aby zobrazować Ci, jak wiele możesz zaoszczędzić, korzystając z tego źródła energii, wykorzystamy nasz kalkulator fotowoltaiczny. Jeśli Twoje miesięczne rachunki za prąd w Poznaniu sięgają kwoty 500 zł, po 15 latach od montażu paneli możesz zaoszczędzić ponad 80 tysięcy złotych. W przypadku niższych rachunków wyniki również są imponujące.

  Należy również pamiętać, że panele fotowoltaiczne oznaczają większą niezależność dla mieszkańców i przedsiębiorców z Poznania. To istotne zwłaszcza w czasach, gdy cena dostawy prądu potrafi mocno wzrosnąć w krótkim czasie.

  Poznań jest jednym z wielu miast, w których fotowoltaika przynosi również korzyści wizerunkowe. Panele słoneczne zamontowane na dachu lub posesji przedsiębiorstwa czy instytucji publicznej świadczą o odpowiedzialnym podejściu do kwestii środowiskowych oraz nowoczesnym spojrzeniu na źródła energii. Instalacja fotowoltaiczna może więc poprawić odbiór firmy przez potencjalnych klientów z Poznania i okolic.

  Panele słoneczne Poznań – zalety fotowoltaiki

  Obawiasz się, że moduły fotowoltaiczne będą od Ciebie wymagały skomplikowanej obsługi? Niesłusznie! Panele słoneczne, które montujemy w Poznaniu i okolicach, działają automatycznie, a do tego czyszczą się samoczynnie. W przypadku jakichkolwiek nieprawidłowości najlepiej jest zrezygnować z samodzielnej ingerencji i zgłosić się do profesjonalistów. Nie musisz więc martwić się o żadne dodatkowe czynności, które będą pochłaniać Twój czas.

  Zalet jest jednak więcej:

  • wysoka trwałość paneli,
  • możliwość uzyskania dofinansowania na instalację,
  • cicha praca modułów, która nie zakłóca spokoju,
  • możliwość rozbudowy instalacji w przyszłości.

  Jeśli interesuje Cię fotowoltaika w Poznaniu, ale wciąż masz wątpliwości, czy to dobry wybór, sprawdź nasz kalkulator – liczby mówią same za siebie!

  Panele fotowoltaiczne Poznań? Tylko z Dolata Electric!

  Dlaczego warto instalować panele słoneczne w Poznaniu z naszą firmą? Dzięki współpracy z Dolata Electric zyskujesz:

  • możliwość darmowej konsultacji z doświadczonymi fachowcami oraz bezpłatną wycenę systemu – jeśli rozmyślisz się z instalacji po zapoznaniu się ze szczegółami, nie poniesiesz żadnych kosztów,
  • poczucie bezpieczeństwa – mamy nie tylko duże doświadczenie, ale również wszystkie niezbędne uprawnienia i certyfikaty, więc nie bierzesz na siebie żadnego ryzyka,
  • kompleksowe wsparcie w jednym miejscu – nie musisz szukać oddzielnych firm do wykonania projektu, montażu, przeglądów okresowych i prac serwisowych, więc zaoszczędzisz czas.

  Mieszkańcy Poznania i okolic często zwracają uwagę na wygląd instalacji. O ten aspekt również nie musisz się martwić – zadbamy, by panele fotowoltaiczne były zamontowane estetycznie.

  Nasza firma to gwarancja rzetelnej realizacji. Zapraszamy!

  Instalacje fotowoltaiczne Poznań i wiele więcej

  Dolata Electric to firma fotowoltaiczna Poznań, która oferuje profesjonalny montaż paneli słonecznych. Na tym oferta się nie kończy! Nasze usługi to również:

  Serdecznie zapraszamy do kontaktu! Jeśli interesuje Cię fotowoltaika lub inne usługi z naszej oferty, ich zakres oraz cena, zadzwoń lub napisz do naszych doradców z Poznania – chętnie pomożemy.

  Zadzwoń do nas! 789 108 169