Fotowoltaika na domku letniskowym

Fotowoltaika na domku letniskowym

Panele słoneczne to świetny sposób, by zaoszczędzić na energii niezależnie od rodzaju nieruchomości. Jaki zestaw fotowoltaiczny na domek letniskowy wybrać, by inwestycja się opłaciła? O czym pamiętać przed montażem? Podstawą doboru instalacji jest określenie zapotrzebowania na energię elektryczną w nieruchomości. Zależy ono m.in. od liczby domowników oraz urządzeń, które działają na prąd. Nie bez znaczenia jest również estetyka paneli, dlatego warto skorzystać z usług firmy, która zadba o każdy aspekt realizacji. Sprawdź, dlaczego fotowoltaika do domku letniskowego się opłaca i zobacz nasze realizacje!

Fotowoltaika do domku letniskowego – dlaczego warto?

Fotowoltaika w domku letniskowym to doskonałe rozwiązanie w miejscach, które nie mają dostępu do sieci elektrycznej, ale nie tylko. Korzystanie z paneli słonecznych ma wiele zalet, dlatego rozwiązanie coraz częściej jest stosowane w budynkach mieszkalnych, a także rekreacyjnych. Dlaczego fotowoltaika na domku letniskowym to dobry pomysł? Przedstawiamy najważniejsze powody.

  • Oszczędność – instalacja fotowoltaiczna do domku letniskowego gwarantuje obniżenie rachunków za prąd, więc wakacje będą kosztować Cię mniej niż do tej pory.
  • Ekologia – odnawialne źródła energii są przyjazne dla środowiska, a panele nie powodują żadnych negatywnych skutków w postaci hałasu czy zanieczyszczeń.
  • Trwałość i bezobsługowość – panele słoneczne w domku letniskowym pracują automatycznie, a prawidłowo dobrane i zamontowane wykazują bardzo niską awaryjność. Nie musisz więc o nic się martwić, nawet jeśli przebywasz w nieruchomości tylko kilka razy w roku.

Jaki zestaw fotowoltaiczny na domek letniskowy wybrać?

Projekt paneli fotowoltaicznych do domku letniskowego musi obejmować szereg czynników, w tym:

  • miejsce montażu – na dachu lub gruncie,
  • zapotrzebowanie na energię elektryczną, m.in. liczbę urządzeń elektrycznych w domku.

To, jaki zestaw fotowoltaiczny na domek letniskowy wybrać, zależy więc od indywidualnych warunków danej nieruchomości, które pozwalają określić odpowiednią moc instalacji. Samodzielny dobór parametrów jest trudny, dlatego warto zdecydować się na pomoc specjalistów. Jeśli interesuje Cię fotowoltaika Poznań, zapraszamy do kontaktu. Wykonamy dla Ciebie bezpłatny audyt oraz przygotujemy indywidualny projekt instalacji.

O czym warto pamiętać? Nasłonecznienie dwukrotnie większe w stosunku do miesięcy zimowych zaczyna się już w marcu i osiąga swój szczyt od maja do lipca. Jeśli bierzesz pod uwagę inwestycję w zestaw fotowoltaiczny do domku letniskowego, warto być już gotowym na ten czas, aby w jak największym stopniu wykorzystać słoneczne dni i ruszyć z produkcją energii na dużym plusie.

Dawniej nadwyżki energii wyprodukowane w miesiącach letnich były dla nas magazynowane w sieci i mogliśmy z nich korzystać w okresie zimowym, kiedy to produkcja spada. Fotowoltaika pozwalała więc, by domek letniskowy miał dostęp do prądu przez cały rok. Obecnie wyprodukowane nadwyżki energii są sprzedawane do energetyki, a suma środków z ich sprzedaży gromadzi się na tzw. koncie prosumenckim. Z tej kwoty można spłacić w późniejszym czasie rachunki.

Fotowoltaika w domku letniskowym – nasze realizacje

Zastanawiasz się, jak wygląda domek letniskowy, na którym zamontowano fotowoltaikę? Przedstawiamy przykład naszych realizacji wykonanych w okolicach Kościana. W 2019 roku zamontowaliśmy tam pierwszą instalację o mocy 3,4 kW, natomiast na początku roku 2021, po sąsiedzku, została odebrana druga instalacja, również o mocy 3,4 kW. Panele fotowoltaiczne sprawdzają się w szczególności, kiedy domek letniskowy jest całoroczny i ogrzewany prądem elektrycznym ze względu na duże zapotrzebowanie na energię.

Dodatkowo jedna z instalacji została oparta na systemie SolarEdge, który za pomocą optymalizatorów mocy pozwala na osiągnięcie maksymalnych uzysków z energii słonecznej poprzez redukcję wpływu zacienienia na każdy z paneli. System SolarEdge jest również uważany za jeden z najbezpieczniejszych na rynku ze względu na zastosowanie rozwiązania Safe DC redukującego napięcie na panelach fotowoltaicznych do bezpiecznego minimum.

Panele fotowoltaiczne na domek letniskowy – warto zaufać specjalistom

Jako firma fotowoltaiczna Poznań Dolata Electric zajmuje się profesjonalnym montażem paneli fotowoltaicznych na różnego rodzaju obiektach, w tym domkach letniskowych. Dlaczego warto wybrać współpracę z naszą firmą? Nasza wiedza, doświadczenie i rzetelne podejście do realizacji zadań to najlepsza gwarancja, że panele fotowoltaiczne będą idealnie dobrane do Twojego domku letniskowego. Zadbamy też, by montaż zapewniał najwyższy poziom estetyki.

Interesuje Cię fotowoltaika na domek letniskowy – cena i czas instalacji paneli? Masz pytania dotyczące ich montażu? Zadzwoń do nas lub napisz – fotowoltaika dla firm Poznań oraz instalacje w domach mieszkalnych i letniskowych to nasza specjalność.

 

 

[
Montaż oświetlenia LED na parkinguKompleksowa instalacja elektryczna dla domu wraz z fotowoltaiką

Zadzwoń do nas! 789 108 169