Fotowoltaika na domku letniskowym

Fotowoltaika na domku letniskowym

Nasłonecznienie dwukrotnie większe w stosunku do miesięcy zimowych zaczyna się już w marcu i osiąga swój szczyt od maja do lipca. Jeśli się bierze pod uwagę inwestycję w instalację fotowoltaiczną warto być już gotowym na ten czas, aby w jak największym stopniu wykorzystać słoneczne dni i ruszyć z produkcją energii na dużym plusie. Oczywiście warto pamiętać, że nadwyżki energii wyprodukowane w miesiącach letnich będą dla nas magazynowane w sieci i będziemy mogli z nich korzystać w okresie zimowym, kiedy to produkcja spada.

Przedstawiamy przykład naszych realizacji na dachach domków letniskowych w okolicach Kościana. W 2019 roku wykonaliśmy tam pierwszą instalację o mocy 3,4 kW, natomiast na początku roku 2021, po sąsiedzku, została odebrana druga instalacja fotowoltaiczna również o mocy 3,4 kW. Montaż instalacji fotowoltaicznej sprawdza się w szczególności w domkach letniskowych całorocznych ogrzewanych prądem elektrycznym ze względu na duże zapotrzebowanie na prąd.

 

Dodatkowo jedna z instalacji została oparta na systemie SolarEdge, który za pomocą
optymalizatorów mocy pozwala na osiągnięcie maksymalnych uzysków z energii słonecznej poprzez redukcję wpływu zacienienia na każdy z paneli. System SolarEdge jest również uważany za jeden z najbezpieczniejszych systemów na rynku ze względu na zastosowanie rozwiązania Safe DC redukującego napięcie na panelach fotowoltaicznych do bezpiecznego minimum.

 

[/vc_column_text]

[/vc_column][/vc_row]
Montaż oświetlenia LED na parkinguKompleksowa instalacja elektryczna dla domu wraz z fotowoltaiką

Zadzwoń do nas! 789 108 169