Środki w programie „Mój Prąd 3.0” wyczerpane.

Środki w programie „Mój Prąd 3.0” wyczerpane.

   „Dnia 06.10.2021r. o godz. 14:05  został zamknięty nabór wniosków o dofinansowanie z powodu wyczerpania budżetu programu”. Taką informację przeczytamy wchodząc na stronę programu „Mój Prąd 3.0”. Całkowity budżet dofinansowania obejmował sumę  534 mln zł. Wniosek o dotację mógł złożyć każdy kto wyposażył swój dom w mikro-instalację PV o mocy 2-10kW w okresie od 01.02.2020r. do 22.12.2021r., a jednorazowa wypłata dofinansowania wynosiła 3 tys. zł. Choć nabór już się skończył to weryfikacja wcześniej złożonych wniosków wciąż trwa. Osobom, którym udało się złożyć wniosek gratulujemy i radzimy uzbroić się w cierpliwość, ponieważ ze względu na ogromną ilość zgłoszeń możemy liczyć na znaczne opóźnienia w ich weryfikacji oraz wypłatach.

Co z przyszłymi prosumentami decydującymi się na założenie mikroinstalacji oraz tymi którzy nie zdążyli na obecny program 3.0?

   Rząd i NFOŚiGW pracują już nad nowym programem „Mój Prąd 4.0”, jednak na ten moment nie mamy o nim zbyt wielu informacji. Wstępnie jedynie wiemy,  że nowy system ma się głównie opierać na dofinansowaniu  urządzeń wspomagających autokonsumpcję energii. Mowa tu m.in. o magazynach energii, ładowarkach do samochodów elektrycznych, akumulatorach wody ciepłej podgrzewanej elektrycznie oraz innych systemach zarządzania energią elektryczną. To duża zmiana, ponieważ dotychczasowe edycje zakładały jedynie pomoc w zakresie instalacji PV. Nowy program ma przede wszystkim zachęcić do skorzystania z technologii współpracujących z instalacją PV. Ich montaż pozwoli skutecznie zużytkować nadwyżkę wyprodukowanej energii elektrycznej. Dla osób, które już wzięły udział w poprzednich edycjach programu mamy dobrą informację. Zgodnie ze wstępnymi założeniami  “Mój Prąd 4.0.” ma zostać przeznaczony również dla osób chcących rozbudować swoją obecną instalację o urządzenia wspomagające autokonsumpcje energii.  Po zakończonej edycji 3.0 pozostało nam jedynie czekać na szczegółowe i potwierdzone informacje na temat programu 4.0 ze strony organizatorów.

Usługi oferowane przez Dolata Electric to:

About The Author

Praktyczne rozwiązania instalacji elektrycznejSmart Home – połączenie bezprzewodowe czy przewodowe?

Zadzwoń do nas! 789 108 169