Estetyczna instalacja elektryczna

Estetyczna instalacja elektryczna

Odpowiednio zaprojektowana oraz zrealizowana instalacja elektryczna zapewnia bezpieczeństwo i funkcjonalność przez lata. Obecnie coraz większą uwagę zwraca się również na estetykę wykonania instalacji. Często firmy elektryczne działają ściśle według wytycznych projektu architekta wnętrz.
Na jakie elementy zwrócić uwagę aby w łatwy sposób zadbać o zwiększoną estetykę wykonania instalacji elektrycznej?

1. Osprzęt – na rynku jest dostępny szeroki wachlarz osprzętu najwyższej klasy pod względem jakości i estetyki. Można zastosować takie rozwiązania jak np. osprzęt ceramiczny lub szklany, zróżnicowana kolorystyka osprzętu, a także panele dotykowe.

2. Sposób prowadzenia kabli – obecnie jednym z najbardziej rozpowszechnionych rozwiązań sposobu prowadzenia kabli jest prowadzenie podposadzkowe, dające dużą oszczędność tynku. W takim przypadku na ścianach jest minimalna ilość przewodów i dzięki temu możemy swobodnie przykręcać szafki czy wieszać w dowolnych miejscach obrazy. W lokalach użytkowych rozwiązaniem prowadzenia kabli, które się również stosuje jest prowadzenie kabli pod sufitem w korytach oraz rurkach, dzięki czemu uzyskujemy industrialny efekt wykończenia wnętrza.

3. Projekt oświetlenia – na etapie projektowania domu warto mocno rozważyć oświetlenie. Obecnie nie stosuje się już pojedynczego centralnego punktu światła, ale oświetlenie rozmieszczone po całym pomieszczeniu dające większą funkcjonalność, estetykę, a także możliwość aranżowania wystroju rożnymi scenami świetlnymi. Popularnym rozwiązaniem jest stosowanie pasków oświetlenia LED, a także regulacji oświetlenia poprzez ściemniacze. W budynkach jednorodzinnych niezwykle istotne jest odpowiednie zaplanowanie lokalizacji włączników oświetlenia (światło można zapalać w jednym lub w kilku punktach). W lokalach użytkowych sprawdza się sterowanie oświetlenia poprzez systemy typu DALI, tj. inteligentne sterowanie oświetleniem, dające niezliczoną ilość możliwości.

Elektryka jest bardzo istotnym elementem całej budowy, dlatego warto zadbać o to, aby firma realizująca instalację elektryczną zapewniała najwyższe standardy obsługi. Dolata Electric działa w Poznaniu i okolicach już ponad 10 lat i z sukcesem zrealizowaliśmy zróżnicowane projekty instalacji w domach oraz lokalach użytkowych, takich jak restauracje czy lokale pokazowe, również we współpracy z architektami wnętrz oraz projektantami oświetlenia.

Usługi oferowane przez Dolata Electric to:

Kompleksowa instalacja elektryczna dla domu wraz z fotowoltaikąkalkulator_doboru_instalacjiFinansowanie instalacji fotowoltaicznej

Zadzwoń do nas! 789 108 169