Modernizacja oświetlenia w firmie

Modernizacja oświetlenia w firmie

Obecnie oświetlenie LED praktycznie wypiera tradycyjne źródła światła ze względu na swoje zalety oraz ciągły rozwój technologii. Wdrażając ją oszczędzamy na zużyciu energii elektrycznej oraz zmniejszamy ilość odpadów. Lampy LED pobierają nawet o 70% mniej energii elektrycznej niż ich tradycyjne odpowiedniki. Dzięki ciągłemu rozwojowi technologii i stałej poprawie efektywności diody LED, różnica ta cały czas rośnie. Lampy LED nie posiadają źródła światła w postaci żarówki, które trzeba wymieniać po zużyciu. Są bardziej odporne na załączanie/wyłączanie oraz mają znacznie dłuższą żywotność. Dzięki temu ilość odpadów się zmniejsza. Oświetlenie LED charakteryzuje się wysoką efektywnością świetlną przy niskim zużyciu energii elektrycznej.
W związku z wszystkimi powyższymi faktami wymiana tradycyjnych żarówek staje się atrakcyjną inwestycją dla firm. W biurach i lokalach usługowych oświetlenie jest zazwyczaj włączone bez przerwy 8h każdego dnia, a w firmach przemysłowych czy produkcyjnych ten czas się nawet kilkukrotnie wydłuża ze względu na zmianowy tryb pracy. Ważnym czynnikiem determinującym decyzję o modernizacji oświetlenia jest również komfort pracy, który jest nieporównywalnie wyższy w przypadku zastosowania oświetlenia LED, które wygenerują taką samą lub większą światłość przy mniejszej mocy. Należy zwrócić uwagę na tzw. efekt stroboskopowy, gdzie oprawy świetlówkowe generują taki efekt, który nie występuje przy oprawach LED. Jest on przyczyną męczenia się wzroku osoby pracującej przy takim oświetleniu.
Przedstawiamy przykład jednej z naszych realizacji, modernizację oświetlenia na hali magazynowej o powierzchni 22 tys.m2 oraz terenu zewnętrznego. Inwestycja miała miejsce pod Poznaniem, a inwestorowi przede wszystkim zależało na polepszeniu jakości oświetlenia oraz znacznej oszczędności energii. W ramach realizacji dokonaliśmy montażu 200 nowych opraw LED oświetlenia podstawowego w systemie szynoprzewodów oraz opraw oświetlenia awaryjnego na hali magazynowej o wysokości 10 m. Dzięki zastosowaniu 3-fazowych szynoprzewodów uzyskaliśmy łatwość sterowania oświetleniem w całej hali, a oświetlenie zostało podzielone na wiele stref.
Modernizacja objęła też zewnętrzny teren zakładu, gdzie zostało wymienionych 100 lamp na słupach i elewacji, a oprawy sodowe zostały zastąpione naświetlaczami LED.

Lampy polskiej produkcji zostały dostarczone przez firmę, z którą ściśle współpracujemy w tym zakresie i która ma kilkuletnie doświadczenie w modernizacji oświetlenia w firmach, biurach, zakładach przemysłowych czy lokalach usługowych.
Każda inwestycja jest rozpatrywana przez nas indywidualnie oraz zawiera projekt oświetlenia uwzględniający proponowane przez nas oprawy. Projekt jest nieodzownym elementem inwestycji związanych z oświetleniem, ponieważ determinuje on rozkład oświetlenia w pomieszczeniach oraz jego natężenie w różnych miejscach. Dzięki temu możemy być pewni, że po wykonaniu inwestycji będą zachowane poziomy natężenia oświetlenia zgodne z normami oraz wymaganiami inwestora. Montaż jest wykonywany przez doświadczonych elektryków z odpowiednimi uprawnieniami zarówno do pracy przy instalacjach elektrycznych jak i przy pracy na wysokościach.
Zawsze dbamy o ciągły kontakt z przedstawicielami inwestora, a na etapie montażu o przestrzeganie podstawowych wymagań BHP oraz indywidualnych wymagań stawianych w danej firmie.

Usługi oferowane przez Dolata Electric to:

Realizacja instalacji elektrycznej krok po kroku – co obejmuje, standardy, wybór wykonawcy.Zasilanie rezerwowe domu jednorodzinnego

Zadzwoń do nas! 789 108 169