Na co zwrócić uwagę podczas kompleksowej realizacji instalacji elektrycznej?

Na co zwrócić uwagę podczas kompleksowej realizacji instalacji elektrycznej?

Kompleksowe instalacje elektryczne wykraczają poza standardowe elementy, takie jak montaż gniazd i oświetlenia. Mogą obejmować np. okablowanie instalacji alarmowej czy fotowoltaicznej. Niezależnie od charakteru prac warto zdecydować się na współpracę z firmą, która oferuje szeroki zakres usług, w tym doradztwo, montaż oraz wykonanie niezbędnych pomiarów. Wyjaśniamy, na czym polega kompleksowa realizacja prac instalatorskich i dlaczego to najlepszy wybór.

Kompleksowe instalacje elektryczne – co wchodzi w ich zakres?

Realizacja instalacji elektrycznej standardowo polega na wykonaniu:

 • podstawowej instalacji elektrycznej gniazd i oświetlenia,
 • zasilania głównego i obwodów zewnętrznych,
 • montażu i uruchomienia rozdzielnicy.

Dodatkowo instalacja może zawierać m.in.:

 • okablowanie instalacji alarmowej i kamer monitoringu,
 • instalację IT,
 • zasilanie rolet,
 • okablowanie instalacji fotowoltaicznej,
 • wdrożenie systemu inteligentnego zarządzania budynkiem.

Wszystkie dodatkowe elementy instalacji muszą być indywidualnie ustalone z inwestorem przed rozpoczęciem prac, a każda instalacja powinna zakończyć się pomiarami oraz protokołami. Pomiary są wykonywane w celu sprawdzenia sprawności instalacji – potwierdzają, że przewody nie są uszkodzone, a zabezpieczenia działają poprawnie, czyli gwarantują bezpieczeństwo. Protokoły z tych pomiarów są ważne 5 lat i są niezbędne do formalnego zakończenia budowy.

Czas realizacji zależy od tego, jak rozległa jest budowa, ale zazwyczaj wynosi od 2 do 4 tygodni w przypadku dużych inwestycji.

Co obejmuje kompleksowa realizacja instalacji elektrycznej?

Kompleksowa realizacja prac instalatorskich obejmuje doradztwo, dobór odpowiednich rozwiązań, dostarczenie urządzeń, instalację oraz wykonanie niezbędnych pomiarów. A co my, jako firma elektryczna z Poznania, gwarantujemy klientom? Czym wyróżniamy się na tle konkurencji? Oferta Dolata Electric to kompleksowe usługi elektryczne w Poznaniu, które obejmują:

Tym, co nas wyróżnia, jest:

 • 5 lat gwarancji powykonawczej,
 • umowa bez zaliczek, płatność na podstawie harmonogramu wcześniej ustalonego z inwestorem zależnego od postępu prac,
 • kilkuosobowa ekipa wykonawcza, dzięki której prace przebiegają sprawnie,
 • dostęp do aplikacji postępu prac oraz dokumentacji powykonawczej.

Zapraszamy przedsiębiorców z Poznania do zapoznania się z naszą ofertą!

Kompleksowa realizacja prac instalatorskich – dlaczego warto?

Kompleksowa instalacja elektryczna powinna zostać wykonana zgodnie z indywidualnymi oczekiwaniami klienta i z zachowaniem najwyższych standardów bezpieczeństwa. Korzystanie z usług kilku firm w celu realizacji różnych działań w obrębie jednej instalacji może doprowadzić do poważnych błędów, opóźnień i dodatkowych kosztów. Aby tego uniknąć, warto wybrać jednego, sprawdzonego wykonawcę, który zapewnia szeroki zakres usług elektrycznych dla biznesu, terminowość oraz pełen profesjonalizm.

Usługi oferowane przez Dolata Electric to:

About The Author

CASE STUDY Fotowoltaika dla firm – instalacja na dachu budynku biurowegoPrzyłączenie instalacji fotowoltaicznej w firmie

Zadzwoń do nas! 789 108 169