Dolata Electric » Magazyn energii

MAGAZYN ENERGII POZNAŃ

Duet idealny z fotowoltaiką


ZWIĘKSZONA AUTOKONSUMPCJA (17)

Praktyczne zarządzanie energią elektryczną jest możliwe dzięki zastosowaniu magazynu energii współpracującego z instalacją fotowoltaiczną. Dzięki kompatybilności urządzeń zyskujemy niezależność energetyczną, która gwarantuje brak przerw w dostawie prądu. Uzupełnienie systemu PV urządzeniem przechowującym energię pozwala na zwiększone wykorzystanie produkowanej energii elektrycznej, co wiąże się to z ograniczaniem strat, a tym samym rachunków za prąd do minimum. Magazynowana energia jest dla nas dostępna w ciągu nocy, a także w dniach o obniżonej produkcji.

*Decydując się na montaż instalacji fotowoltaicznej z magazynem energii możesz liczyć na wparcie ze strony Ministerstwa Klimatu i Środowiska. Dnia 15 kwietnia 2022r. rusza kolejna edycja programu „Mój Prąd 4.0”. Dofinasowanie kierowane jest do osób chcących zwiększyć autokosumpcje instalacji fotowoltaicznej w systemie net-billingu.

KORZYŚCI MAGAZYNOWANIA ENERGII


Prosument decydując się na magazynowanie energii elektrycznej zyskuje szereg korzyści, a najważniejsze z nich to:
ZWIĘKSZONA AUTOKONSUMPCJA (1)

Niezależność energetyczna

ZWIĘKSZONA AUTOKONSUMPCJA (4)

Elastyczne zarządzanie energią w domu

Zmniejszenie rachunków za prąd

ZWIĘKSZONA AUTOKONSUMPCJA (4)

Przyjazny środowisku

ZOBACZ WIĘCEJ

JAK DZIAŁA INSTALACJA FOTOWOLTAICZNA Z MAGAZYNEM ENERGII?


Projekt bez tytułu (1)

PANELE FOTOWOLTAICZNE

Konwersja fotowoltaiczna polega na zamianie energii promieniowania słonecznego na energię elektryczną. Panele fotowoltaiczne produkują energię od wschodu do zachodu słońca i przekazują ją do inwertera.
Projekt bez tytułu

INWERTER

Inwerter to centralna jednostka instalacji. Przekształca energię produkowaną przez panele na energię o parametrach takich jak w instalacji elektrycznej (czyli odpowiednią do wykorzystania przez użytkownika). 
Projekt bez tytułu (1)

ENERGIA DLA DOMU

Energia produkowana przez panele fotowoltaiczne w pierwszej kolejności przeznaczona jest na potrzeby energetyczne domu. Pozostała część energii jest magazynowana lub wysłana do sieci elektroenergetycznej. 

PRZEPŁYW ENERGII Z FOTOWOLTAIKI

Projekt bez tytułu

MAGAZYN ENERGII

Magazyn energii umożliwia przechowywanie energii elektrycznej wyprodukowanej przez instalację fotowoltaiczną. Zgromadzoną energię prosument może wykorzystać w porze większego zapotrzebowania na prąd lub w nocy. Dodatkowo gwarantuje on stały dostęp do zasilania w czasie awarii sieci. 
Projekt bez tytułu (1)

LICZNIK ENERGII

Dwukierunkowy licznik stanowi podstawę w rozliczaniu energii pobranej oraz oddanej do sieci z operatorem sieci elektroenergetycznej.
Projekt bez tytułu

SIEĆ ELEKTROENERGETYCZNA

Sieć elektroenergetyczna stanowi  konwencjonalne źródło energii w przypadku niewystarczającej produkcji instalacji fotowoltaicznej. W przypadku nadprodukcji energii elektrycznej  poza gromadzeniem w magazynie energii może zostać ona oddana lub sprzedana do sieci.

JAK DOBIERAMY MAGAZYN ENERGII?

znak

Pojemność

System magazynowania energii jest ściśle skorelowany z parametrami istniejącej instalacji fotowoltaicznej. Pojemność magazynu energii dobierana jest na podstawie indywidualnych potrzeb prosumenta systemu fotowoltaicznego w celu osiągniecia jak największych zysków energetycznych, a tym samym finansowych. Przy doborze ważna jest m.in. ilość zasilanych urządzeń bezpośrednio z magazynu, a także czas trwania zasilania.

znak

Funkcjonalność

Na rynku dostępne są różne typy magazynów energii dające użytkownikowi wybór najbardziej korzystnego rozwiązania. Oprócz podstawowej funkcji gromadzenia energii magazyn może dodatkowo zapewnić częściową lub całkowitą niezależność energetyczną w czasie przerw w dostawie prądu oraz zwiększyć wykorzystanie energii elektrycznej, dzięki praktycznemu zarządzaniu.

znak

Kompatybilność

Praktyczne zarządzanie energią elektryczną jest możliwe dzięki zastosowaniu magazynu energii współpracującego z instalacją fotowoltaiczną. Ważne jest aby poszczególne elementy instalacji takie jak inwerter oraz magazyn energii prawidłowo ze sobą współpracowały. W celu osiągniecia maksymalnego bezpieczeństwa każdy system projektowany jest indywidulanie.

Zadzwoń do nas! 789 108 169