O firmie

Nazywam się Maciej Dolata i jestem właścicielem firmy Dolata electric. Firma została przeze mnie założona w roku 2010.

Przez ten długi czas, mieliśmy okazję pracować przy wielu zaawansowanych inwestycjach elektrotechnicznych. Zrealizowaliśmy z sukcesem wiele nowych instalacji elektrycznych, wiele zmodernizowaliśmy lub wymieniliśmy. Mieliśmy okazję pracować zarówno przy instalacjach domowych, jak również przemysłowych oraz przy rozległych projektach deweloperskich. Wszystkie te projekty wymagały od naszego zespołu zaawansowanej wiedzy inżynieryjnej, ale także wiedzy z zakresu zarządzania projektami.

Nasza działalność nie skupiała i nie skupia się tylko na tradycyjnych instalacjach elektrycznych. Od początku stale poszerzamy naszą wiedzę i kwalifikacje. Rozszerzając zakres naszej działalności skupiliśmy się na kilku obszarach:

 1. Instalacje elektryczne – domowe, mieszkaniowe, przemysłowe. Nowe oraz wymiana i remont starych
 2. Pomiary i badania elektryczne
 3. Fotowoltaika – dla domów oraz firm
 4. Inteligentny budynek – przewodowo, bezprzewodowo oraz proste systemy sterowania urządzeniami
 5. Oświetlenie LED – wymiana oświetlenia tradycyjnego na LED w biurach, firmach i budynkach użyteczności publicznej

Przez minionych kilka lat wykonaliśmy w każdym z tych obszarów wiele inwestycji bazując tylko na najlepszych rozwiązaniach. Posiadamy bardzo szerokie portfolio zrealizowanych projektów i zadowolonych klientów.

Jednocześnie świadcząc usługi tylko w 5 dziedzinach, możemy się skoncentrować na jak najwyższej jakości tych usług. Posiadamy wszelkie niezbędne uprawnienia do ich realizowania oraz certyfikaty potwierdzające naszą szeroką wiedzę

MISJĄ firmy Dolata electric jest:

Wprowadzać nową jakość w usługach elektrycznych

Nowa jakość przejawia się w maksymalnym skupieniu na potrzebach i bezpieczeństwie naszych klientów. Jest to:

 • Profesjonalizm w obsłudze
 • Indywidualne podejście do każdego zadania
 • Najwyższy standard i jakość wykonania
 • Transparentność i przystępność w działaniu
 • Pełne bezpieczeństwo oddanych do użytku instalacji
 • Doradztwo

Naszym  CELEM jest:

Być wyznacznikiem najwyższego standardu realizacji usług elektrycznych.

Zapraszam do współpracy i skorzystania z oferty firmy.

mgr inż. Maciej Dolata

O właścicielu:

Maciej Dolata – ukończył studia na Politechnice Poznańskiej w kierunku Elektrotechnika z tytułem magistra inżyniera. Jeszcze przed rozpoczęciem nauki pracował w branży elektrycznej, ucząc się pod okiem doświadczonych inżynierów. Miał okazję pracować bezpośrednio przy montażach instalacji elektrycznych, uruchomieniach, pomiarach w zakładach przemysłowych oraz przy domowych instalacjach. Poza prowadzoną obecnie firmą, zajmował takie stanowiska jak Kierownik Projektów Instalacji Elektrycznych oraz Prezes Zarządu w spółce wykonującej instalacje fotowoltaiczne. Budował z sukcesem i zarządzał wieloosobowymi zespołami. Posiada certyfikaty i uprawnienia w zakresie zarówno wykonywania, projektowania oraz dozoru w dziedzinach instalacji elektrycznych i fotowoltaicznych. Od roku 2013 prowadzi popularny blog z tematyki elektrotechniki, który znajduje się TUTAJ.