O nas

NASZA HISTORIA I DOŚWIADCZENIE

Dolata Electric

POCZĄTEK FIRMY SIĘGA 2010 ROKU.

Naszą działalność rozpoczynaliśmy od wykonywania instalacji elektrycznych przemysłowych oraz automatyki urządzeń chłodniczych i wentylacyjnych. Od tego czasu mieliśmy okazję wykonać wiele realizacji elektrycznych w biurach, restauracjach, sklepach czy lokalach usługowych.

OD 2010 ROKU NIEUSTANNIE WSPÓŁPRACUJEMY Z KLIENTEM PRYWATNYM ORAZ BIZNESOWYM.

Równolegle rozwijaliśmy dział instalacji elektrycznych domowych. Od 2010 roku nieustannie współpracujemy z klientem prywatnym oraz biznesowym. Zaczęliśmy również poszerzać nasze usługi w zakresie systemów Smart Home – inteligentnych budynków oraz oświetlenia LED.

W 2012 ROKU POWSTAŁA PIERWSZA WYKONANA PRZEZ NAS INSTALACJA FOTOWOLTAICZNA, KTÓRA JEDNOCZEŚNIE BYŁA PIERWSZĄ INSTALACJĄ W WIELKOPOLSCE.

W 2012 roku powstała pierwsza wykonana przez nas instalacja fotowoltaiczna, która jednocześnie była pierwszą instalacją w Wielkopolsce. Instalacja o mocy 17kW działa po dzień dzisiejszy bez zarzutu. Doświadczeniem w branży fotowoltaicznej możemy pochwalić się właśnie od roku 2012. Wtedy też zaczęliśmy tworzyć projekty koncepcyjne farm fotowoltaicznych.

W 2015 ROKU ROZPOCZĘLIŚMY REALIZACJE INSTALACJI ELEKTRYCZNYCH W BUDYNKACH DEWELOPERSKICH WIELORODZINNYCH…

W 2015 roku rozpoczęliśmy realizacje instalacji elektrycznych w budynkach deweloperskich wielorodzinnych w zakresie instalacji elektrycznych, instalacji automatyki i sterowania wentylacją, systemów SAP.

2021 ROK TO KOLEJNY KAMIEŃ MILOWY W ROZWOJU FIRMY – URUCHOMIENIE PIERWSZEJ FARMY FOTOWOLTAICZNEJ O MOCY 1MW.

2021 rok to kolejny kamień milowy w rozwoju firmy – uruchomienie pierwszej farmy fotowoltaicznej o mocy 1MW, do której przygotowywaliśmy także projekt koncepcyjny. Prace nad przygotowaniem i zaprojektowaniem farmy trwały od kilka lat i zostały zakończone w styczniu 2021 roku uruchomieniem elektrowni wraz z kompleksowymi pomiarami.

W 2022 ZREALIZOWALIŚMY JEDEN Z NASZYCH NAJWIĘKSZYCH DOTYCHCZASOWYCH PROJEKTÓW, FARMĘ FOTOWOLTAICZNĄ O MOCY 10 MW.

Nasz zakres obejmował stronę DC – okablowanie, podłączanie, programowanie i uruchomienie. Mieliśmy również okazję uczestniczyć w wielu innych i zaawansowanych technicznie projektach jak instalacje elektryczne i oświetleniowe w halach magazynowych, markecie wielkopowierzchniowym czy współrealizacja obiektów infrastruktury publicznej.

PRZEKSZTAŁCENIE DZIAŁALNOŚCI W SPÓŁKĘ.

Pod koniec roku 2023 działalność Dolata Electric została przekształcona w spółkę Dolata Electric sp. z o.o. Dzięki tej zmianie jeszcze bardziej chcemy ukierunkować swoją ofertę dla sektora biznesowego, tak, aby spełnić najwyższe standardy w zakresie dostarczania niezawodnych i kompleksowych instalacji oraz usług elektrycznych na terenie Poznania i województwa wielkopolskiego.

JESTEŚMY FIRMĄ RODZINNĄ ZAŁOŻONĄ W ROKU 2010.

Działamy w elektrotechnice nieprzerwanie od początku istnienia, a w fotowoltaice od roku 2012.

Maciej Dolata

Dział realizacji inwestycji oraz obsługi klienta biznesowego

biuro@dolata-electric.pl

Maciej Dolata – założyciel i właściciel firmy, absolwent Wydziału Elektrycznego Politechniki Poznańskiej na kierunku Elektrotechnika, który ukończył z tytułem magistra inżyniera. Jego doświadczenie w elektrotechnice sięga roku 2005. W pracy jest ekstremalnie dokładny przez co odbiory wewnętrzne są często dla jego pracowników trudniejsze nawet niż końcowe. Zawsze powtarza, że nic nie jest tak dobrze wykonane, żeby nie mogło być lepsze. Pasjonat nowoczesnych technologii, których poznawanie zabrało mu już nie jedną noc. Nie boi się pobrudzić sobie rąk i lubi to, dlatego od czasu do czasu można go zobaczyć na budowie jak pomaga swoim ludziom.

Od 2013 autor specjalistycznego Bloga dla pasjonatów elektryki cieszącego się dużym zainteresowaniem w branży https://blog.maciejdolata.com .

Marta Dolata

Dział obsługi klienta/marketing

marta@dolata-electric.pl

Marta Dolata – współwłaścicielka firmy. W firmie jest odpowiedzialna za dział obsługi klienta, PR oraz marketing. Klienci mają z nią zazwyczaj pierwszy kontakt, chętnie każdemu poświęci swój czas i odpowie na wszelkie pytania. Pasjonuje ją budowanie wizerunku firmy oraz nowe technologie. Poświęca długie godziny na to, aby przystępnie i transparentnie pokazać w czym się specjalizuje firma.

NASZA MISJA

Wprowadzać nową jakość w usługach elektrycznych.

NASZA WIZJA

Nasza wizja przyszłości koncentruje się na minimalizacji zanieczyszczeń środowiska oraz wykorzystaniu technologii w ułatwianiu życia codziennego. Stawiamy na prostotę i estetykę w kwestii wyglądu i użyteczności systemów.

NASZ CEL

Być wyznacznikiem najwyższego standardu w realizacji usług elektrycznych.

Sprawdź, jakie referencje otrzymaliśmy od klientów.

Zaufanie, które budujemy każdego dnia.

Referencje od firmy ELCHEM BIS

Realizacja dwóch farm fotowoltaicznych o mocy 1 MW
i 2 MW z zakresu okablowania DC, podłączenia paneli i inwerterów, programowania i uruchomień
w latach 2021-2023.

Referencje od firmy BUDRENTAL

Kompleksowa modernizacja oświetlenia hali przemysłowej
o pow. 22 tys. m2 oraz jej terenu zewnętrznego w Sadach pod Poznaniem.

Referencje od firmy EL-INWEST

Współrealizacja inwestycji nowo budowanego kompleksu budynków przemysłowych dla infrastruktury wojskowej z zakresu montażu tras kablowych, okablowania oraz oświetlenia.

Referencje od firmy PRESA

Kompleksowa realizacja instalacji fotowoltaicznej o mocy 50 kW
na hucie szkła
w Pobiedziskach.

Referencje od firmy SK RECYKLING

Kompleksowa realizacja instalacji fotowoltaicznej o mocy 40 kW na zakładzie produkcyjnym w Gorszewicach.

Referencje od firmy DK PROJEKT

Realizacja farmy o mocy 1 MW z zakresu projektu koncepcyjnego, programowania i uruchomienia inwestycji.

Zadzwoń do nas! 789 108 169