Instalacja fotowoltaiczna dla firmy 42 kW

Firma SK Recykling z siedzibą w Wielkopolsce jest znaczącym w Polsce dostawcą makulatury do papierni. Zarządowi firmy zależało, aby osiągnąć niezależność energetyczną oraz znacząco zmniejszyć koszty energii elektrycznej dla zakładu, dlatego została podjęta decyzja o inwestycji w instalację fotowoltaiczną. Do projektu instalacji został wykorzystany dach budynku biurowo-magazynowego o łącznej powierzchni około 200 m2.

Opis inwestycji:

– Moduły: 58 szt. producent Risen Energy 500 Wp, 33 szt. producent DMEGC 375 Wp

– Inwerter: Sofar Solar o mocy 36 kW

– Komplet zabezpieczeń po stronie DC i AC systemu

– Wyłącznik awaryjny instalacji

Zakład jest wyposażony we własną stację transformatorową, w związku z tym podłączenie instalacji fotowoltaicznej wymagało aktualizacji instrukcji współpracy ruchowej stacji wraz z zatwierdzeniem jej w zakładzie energetycznym. Budynek jest wyposażony w instalację odgromową do której instalacja fotowoltaiczna została odpowiednio połączona.

Przy inwestycji w instalację fotowoltaiczną dla firmy istotne jest zwrócenie uwagi na bieżącą infrastrukturę energetyczną zakładu i między innymi elementy takie jak:

– stacja transformatorowa

– aktualna moc przyłączeniowa

– agregat prądotwórczy

Przewidywany roczny uzysk z instalacji jest szacowany na poziomie 41 000 kWh, co daje zwrot z inwestycji w przeciągu 6 lat.

Przejdź do oferty
Kompleksowa instalacja elektryczna w lokalu gastronomicznymInstalacje fotowoltaiczne o mocy 9,88 kW i 8,3 kW

Zadzwoń do nas! 789 108 169