Dolata Electric » Oświetlenie LED

W Dolata Electric kompleksowo projektujemy i montujemy oświetlenie LED (w Poznaniu, Wielkopolsce) w obiektach przemysłowych, biurowcach, placówkach handlowych i usługowych czy budynkach użyteczności publicznej. Realizujemy również projekty oświetlenia awaryjnego i ewakuacyjnego. Oferujemy szeroki wybór opraw LED od polskich i zagranicznych producentów, a na życzenie wdrażamy nowoczesne systemy sterowania oświetleniem. Zapraszamy do współpracy i zachęcamy do poznania naszych realizacji, które wykonaliśmy w ciągu kilkunastu lat pracy w branży.

Oświetlenie przemysłowe LED w Poznaniu – technologia przyjazna środowisku


oszczednosc_ikona

Oszczędność energii elektrycznej

efektywnosc_ikona

Wysoka efektywność świetlna przy niskiej mocy

brak_uv_ikona

Brak szkodliwego
promieniowania UV

brak-kosztow-ikona

Bez kosztów konserwacyjnych – wymiany żarówek

moc_ikona

Pełna moc światła od razu po włączeniu

zywotnosc_ikona

Żywotność dłuższa niż tradycyjnych źródeł światła

srodowisko_ikona

Przyjazne środowisku

recykling-ikona

Zmniejszenie ilości odpadów

Ze względu na wymierne korzyści i ciągły rozwój technologii oświetlenie LED obecnie praktycznie wypiera inne źródła światła. Wymiana oświetlenia na ledowe pozwala zmniejszyć zużycie energii elektrycznej i zyskać odczuwalne oszczędności finansowe w firmie – lampy LED pobierają nawet o 70% mniej energii niż ich tradycyjne odpowiedniki. Dzięki nieustannemu rozwojowi technologii i poprawie efektywności diod LED różnica ta cały czas rośnie. Oprawy ledowe nie mają żarówek, które trzeba wymieniać po zużyciu, zatem ilość odpadów się zmniejsza, a koszty stałe obniżają. Ponadto są także odporniejsze na załączanie i wyłączanie, a to przedłuża ich żywotność. Dzięki wysokiej efektywności świetlnej uzyskiwanej przy niższym poborze energii inwestycja zwraca się już w ciągu 1-2 lat.

Oświetlenie przemysłowe w Poznaniu – oferta Dolata Electric


Poland national flag background texture.

Polskie oprawy LED – Poznań/Wielkopolska

Wszystkie oprawy LED z naszej oferty są produkowane w Polsce. A jako profesjonalna firma elektryczna z Poznania współpracujemy z liderami – najbardziej uznanymi dostawcami w branży, którzy dysponują zaawansowanymi, nowoczesnymi liniami produkcyjnymi, laboratoriami badawczo-pomiarowymi oraz działami R&D. Zapewniamy najbardziej wydajne i energooszczędne produkty. Dzięki wymianie oświetlenia z naszą firmą zyskacie Państwo oszczędności i jednocześnie też wesprzecie rodzimą gospodarkę.

Projekt oświetlenia LED w Wielkopolsce

Nasza oferta zawsze obejmuje profesjonalny projekt oświetlenia LED, który uwzględnia polskie oprawy, dobrze dopasowane do potrzeb. Inwestycje rozpatrujemy indywidualnie – nasi inżynierowie wypracowują rozwiązania najlepsze pod względem efektywności i ekonomiczności instalacji. Projekt jest nieodzowną częścią inwestycji, ponieważ determinuje rozkład oświetlenia w pomieszczeniach oraz jego natężenie w różnych sferach. Dzięki niemu zyskacie Państwo pewność, że po zrealizowaniu prac w obiekcie zostaną zachowane poziomy natężenia oświetlenia zgodne z obowiązującymi normami oraz indywidualnymi wymaganiami. Na etapie koncepcyjnym projektu proponujemy fachową pomoc i pełne wsparcie techniczne.

mobile phone with apps in modern luxury bedroom
Contractor and customer shaking hands close up, energy saving CFL lamps, solar panel and house draft project on background, top view

Montaż oświetlenia w Poznaniu/Wielkopolsce

Montaż oświetlenia LED zrealizują doświadczeni elektrycy z uprawnieniami do pracy zarówno przy instalacjach elektrycznych, jak i na wysokościach. Do każdej inwestycji podchodzimy indywidualnie – z uwzględnieniem specyfiki pracy w firmie oraz zachowania ciągłości jej działania mimo realizowanych zadań. Zawsze dbamy o bieżący, sprawny kontakt z przedstawicielami inwestora. Na etapie montażu przestrzegamy zasad BHP oraz indywidualnych wymagań stawianych w danej firmie. Po zakończeniu prac przeprowadzamy pomiary i badania odbiorcze oraz dostarczamy komplet niezbędnych dokumentów.

Sterowanie oświetleniem – DALI

Oferujemy również oprawy LED z funkcją sterowania DALI, które zwiększają komfort codziennego użytkowania obiektu oraz przyczyniają się do uzyskania jeszcze większych oszczędności, znów poprzez obniżenie zużycia energii elektrycznej. System sterowania dostosujemy do Państwa wymagań. Proponujemy np. montaż czujników natężenia oświetlenia (w zależności od światła wpadającego z zewnątrz przez okna), czujników ruchu (wykrywanie obecności w pomieszczeniu), sterowanie poprzez sceny świetlne itp. System DALI wyróżnia się prostotą i odpornością sygnału na zakłócenia, pozwala na stały monitoring i łatwe dostosowywanie do potrzeb poprzez współpracę z automatyką budynkową. To najlepsze rozwiązanie dla obiektów przemysłowych czy administracyjnych.

projekt
AdobeStock_305767044 (Copy)

Oświetlenie wewnętrzne, zewnętrzne, awaryjne i ewakuacyjne

Projektujemy i montujemy oświetlenie LED zewnętrzne i wewnętrzne, w tym również awaryjne i ewakuacyjne. Oświetlenie awaryjne i ewakuacyjne służy do usprawnienia ewakuacji w przypadku pożaru lub braku napięcia zasilania, musi więc spełniać specjalne wymagania i być poddawane okresowym badaniom. Każdy projekt zatwierdzamy u przedstawiciela Straży Pożarnej. Zapewniamy pełne wdrożenie oraz przeprowadzamy pomiary i badania, na podstawie których przygotowujemy komplet protokołów i inną niezbędną dokumentację. Oprawy oświetlenia awaryjnego cechują się małymi gabarytami i nie pełnią funkcji estetycznej, natomiast lampy ewakuacyjne można zaprojektować z uwzględnieniem walorów wizualnych i dekoracyjnych.

Dlaczego oświetlenie LED?


Wykorzystanie oświetlenia LED w halach przemysłowych, budynkach publicznych i obiektach handlowych, usługowych zapewnia liczne i wymierne korzyści. Oczywiście kluczowe są oszczędności finansowe, na które przekłada się obniżone (nawet o 70%!) zużycie energii elektrycznej. Natomiast ważną rolę odgrywa też ekologia: efektywność energetyczna, dłuższa żywotność (mniej odpadów i możliwość recyklingu), mniejsza emisja ciepła (obniżenie kosztów chłodzenia) czy brak szkodliwych substancji.

Warto też docenić aspekty wizualne oświetlenia LED oraz te związane z komfortem użytkowników, m.in. wyższą jakość światła (jasność i „czystość”), możliwość doboru szerokich temperatur barwowych (od ciepłych po chłodne i stymulujące) oraz zmiany intensywności/barwy światła. Lampy LED lepiej oddają rzeczywiste kolory, genialnie też sprawdzają się w rozwiązaniach dekoracyjnych. Minimalistyczne oprawy dodają przestrzeniom nowoczesnego charakteru. Można je stosować zarówno wewnątrz, jak i jako oświetlenie uliczne czy na przemysłowych placach lub parkingach.

Całą kompleksową inwestycję związaną z wymianą oświetlenia na LED-y powierzacie Państwo tylko jednej firmie – w Dolata Electric opracujemy projekt, zamontujemy system, przygotujemy dokumenty odbiorcze, zaproponujemy stałą opiekę techniczną. Zminimalizujemy Państwa wkład w inwestycję, co przełoży się na oszczędność czasu, nerwów i pieniędzy. Ukształtujemy ją też w taki sposób, aby zwrot był jak największy i najszybszy, a nowe oświetlenie maksymalnie poprawiło bezpieczeństwo czy komfort użytkowania przestrzeni oraz jej estetykę.

Oświetlenie LED dla przemysłu, biznesu i instytucji


Oferujemy szereg opraw LED, które spełniają wymagania różnych klientów:
Oświetlenie LED

Obiekty przemysłowe w Poznaniu/Wielkopolsce

Oprawy LED są obecnie szeroko wykorzystywane w przemyśle. Świetnie sprawdzają się jako zamienniki tradycyjnych opraw w halach produkcyjnych i magazynowych. W wysokich halach stosuje się głównie oprawy z diodami LED HighPower, które mają bardzo wysoką efektywność świetlną przy niskim zużyciu energii. Często oprawa LED o mocy 100 W potrafi zapewnić oświetlenie na takim samym poziomie, jak oprawa halogenowa 500 W. W zakładach wykorzystuje się też podłużne oprawy przemysłowe zastępujące oprawy świetlówkowe (np. 2 × 58 W), które pozwalają zmniejszyć zużycie prądu o 50-60%. Zastosowanie opraw LED w przemyśle zapewnia szybki zwrot inwestycji poprzez istotne zmniejszenie zużycia energii elektrycznej oraz nakładów na konserwację oświetlenia (odpada wymiana źródeł czy starterów).

Biura i lokale w Poznaniu/Wielkopolsce

W biurach i lokalach oświetlenie zwykle działa bez przerwy przez co najmniej przez 8 h każdego dnia. W takich miejscach zazwyczaj wykorzystuje się oprawy świetlówkowe montowane natynkowo lub kasetonowe (w suficie podwieszanym). Modernizacja na oświetlenie LED pozwala zmniejszyć liczbę potrzebnych opraw, ale przy równoczesnym zwiększeniu mocy pojedynczej oprawy. Oprawy LED i oprawy świetlówkowe mają te same wymiary, ale LED-y są bardziej estetyczne i eleganckie. Przy zastosowaniu technologii LED można również sterować natężeniem oświetlenia poprzez system DALI: dopasowywać go do pory dnia czy bieżących potrzeb. Do tego dochodzi brak tzw. efektu stroboskopowego, czyli uczucia zmęczenia wzroku u osób długo przebywających w pomieszczeniu z tradycyjnym oświetleniem.

Oświetlenie LED
Oświetlenie zewnętrzne

Oświetlenie zewnętrzne w Poznaniu/Wielkopolsce

Oprawy zewnętrzne to te montowane na słupach albo wysięgnikach oraz naświetlacze LED. Zamontowana na słupie oprawa LED o mocy 60 W zapewnia lepsze oświetlenie niż oprawa sodowa o mocy 250 W. Wpływa na to zastosowanie efektywnych diod oraz odpowiedniej optyki. W przeciwieństwie do źródeł sodowych i halogenowych oprawy LED nie potrzebują czasu na rozgrzanie. Od razu po włączeniu świecą z pełną mocą, a jednocześnie nie generują ciepła. Są też odporne na wstrząsy, więc przez długi czas nie trzeba ich wymieniać (nie wymienia się także żarówek). Te same zalety cechują naświetlacze LED. System pozwala więc na znaczną oszczędność energii elektrycznej i zmniejszenie wydatków.

Budynki użyteczności publicznej w Poznaniu/Wielkopolsce

Chodzi m.in. o szkoły, aule, hale sportowe, galerie handlowe, przychodnie, szpitale i urzędy itp. W takich budynkach stosuje się praktycznie wszystkie typy opraw, które są używane również w przemyśle, biurach, lokalach firmowych i na zewnątrz. Szeroko wykorzystuje się tutaj sterowanie oświetleniem DALI. Jest ono używane do zapalania odpowiednich stref oświetlenia (sceny świetlne), sterowania przez czujniki ruchu/obecności oraz sterowania natężeniem oświetlenia. Oświetlenie LED w tego typu obiektach ma na celu oszczędność energii elektrycznej pobieranej z sieci i zapewnienie odpowiedniego oświetlenia poszczególnych miejsc czy stref, które będzie dostosowywać się do różnych warunków i bieżących potrzeb.

Oświetlenie LED
Instalacje LED

Inne inwestycje w Wielkopolsce

Współpracujemy z różnymi firmami czy instytucjami z sektorów m.in. biznesowego, przemysłowego, administracyjnego i publicznego – natomiast jesteśmy otwarci także na inne rodzaje inwestycji. Każdemu Klientowi zapewniamy profesjonalną obsługę: od doradztwa (np. jakie oświetlenie wybrać), przez wdrożenie, aż po odbiór instalacji. Zapraszamy do współpracy: stworzymy dla Państwa wydajne, oszczędne, ekologiczne i estetyczne oświetlenie wewnętrzne i (lub) zewnętrzne.

Nasze wybrane realizacje modernizacji oświetlenia LED


Modernizacja oświetlenia w firmie produkcyjnej

Oświetlenie LED w hali magazynowej

Zewnętrzne oświetlenie terenu firmy

Sterowanie oświetleniem DALI w lokalu biurowo-usługowym

Zadzwoń do nas! 789 108 169