Dolata Electric » Oświetlenie LED

OŚWIETLENIE LED - TECHNOLOGIA PRZYJAZNA ŚRODOWISKU


Oszczędność energii elektrycznej

Wysoka efektywność świetlna przy niskiej mocy

Brak promieniowania UV

Brak kosztów konserwacyjnych – oprawy nie posiadają żarówek, które trzeba wymieniać.

Oprawa od razu świeci z pełną mocą po włączeniu

Długa żywotność – znacznie dłuższa niż tradycyjnych źródeł

Przyjazne środowisku

Dzięki niemu również mamy mniej odpadów

Obecnie oświetlenie LED praktycznie wypiera tradycyjne źródła światła ze względu na swoje zalety oraz ciągły rozwój technologii.
Wdrażając ją oszczędzamy na zużyciu energii elektrycznej oraz zmniejszamy ilość odpadów. Lampy LED pobierają nawet o 70% mniej energii elektrycznej niż ich tradycyjne odpowiedniki. Dzięki ciągłemu rozwojowi technologii i stałej poprawie efektywności diody LED, różnica ta cały czas rośnie. Lampy LED nie posiadają źródła światła w postaci żarówki, które trzeba wymieniać po zużyciu. Są bardziej odporne na załączanie/wyłączanie oraz mają znacznie dłuższą żywotność. Dzięki temu ilość odpadów się zmniejsza. Oświetlenie LED charakteryzuje się wysoką efektywnością świetlną przy niskim zużyciu energii elektrycznej. Dzięki temu zwrot inwestycji następuje nawet w ciągu 1-2 lat.

Szeroka oferta

Oświetlenie LED Poznań


Poland national flag background texture.

PRODUKT POLSKI

Oferowane przez nas oprawy są produkowane w Polsce. Producenci są wiodącymi na rynku producentami, którzy posiadają zaawansowane linie produkcyjne, laboratoria badawczo-pomiarowe oraz działy R&D.

PROJEKT

Każda nasza oferta zawiera projekt oświetlenia uwzględniający proponowane przez nas oprawy. Każda inwestycja jest rozpatrywana indywidualnie, a nasi projektanci znajdą dla Państwa najlepsze rozwiązanie inwestycyjne. Projekt jest nieodzownym elementem inwestycji związanych z oświetleniem, ponieważ determinuje on rozkład oświetlenia w pomieszczeniach oraz jego natężenie w różnych miejscach. Dzięki temu mogą być Państwo pewni, że po wykonaniu inwestycji będą zachowane poziomy natężenia oświetlenia zgodne z normami oraz Państwa wymaganiami.

mobile phone with apps in modern luxury bedroom
Contractor and customer shaking hands close up, energy saving CFL lamps, solar panel and house draft project on background, top view

MONTAŻ

Montaż jest wykonywany przez doświadczonych elektryków z odpowiednimi uprawnieniami zarówno do pracy przy instalacjach elektrycznych jak i przy pracy na wysokościach. Do każdej inwestycji podchodzimy indywidualnie ze względu na Państwa firmy i zachowanie ciągłości ich działania. Zawsze dbamy o ciągły kontakt z przedstawicielami inwestora, a na etapie montażu o przestrzeganie podstawowych wymagań BHP oraz indywidualnych wymagań stawianych w danej firmie.

STEROWANIE OŚWIETLENIEM – DALI

Jeżeli mają Państwo specjalne wymagania odnośnie sterowania oświetleniem (np. natężeniem w zależności od światła padającego z zewnątrz przez okna), to możemy Państwu zaoferować oprawy z funkcją sterowania DALI. Wdrożymy u Państwa system sterowania dostosowany do Państwa wymagań. Może to być sterowanie poprzez czujniki natężenia oświetlenia, czujniki ruchu/obecności, sterowanie poprzez sceny świetlne itp.

projekt
AdobeStock_305767044 (Copy)

OŚWIETLENIE AWARYJNE I EWAKUACYJNE

Oświetlenie awaryjne i ewakuacyjne charakteryzuje się specjalnymi wymaganiami i służy do usprawnienia ewakuacji w przypadku pożaru lub braku napięcia zasilania. Zazwyczaj projekt takiego oświetlenia powinien być zatwierdzony przez przedstawiciela Straży Pożarnej. System musi spełniać określone wymagania oraz musi być okresowo badany. U nas otrzymają Państwo zarówno projekt takiego oświetlenia, wdrożenie jak również dokumentację pomiarową. Oprawy oświetlenia awaryjnego są wykonywane jako oprawy małe gabarytowo. Z kolei oprawy ewakuacyjne mogą być wykonane w sposób wysoce estetyczny.

Dlaczego oświetlenie LED


Wykorzystanie oświetlenia LED w biurach, halach przemysłowych, budynkach publicznych i wielu innych oznacza mnóstwo korzyści. Oczywiście kluczowe są oszczędności, na jakie pozwala niższe zapotrzebowanie na energię. Także ekologia gra ważną rolę, w końcu to przyjazne dla natury rozwiązanie. Warto też wziąć pod uwagę inne aspekty, na które wpływ ma właśnie oświetlenie ledowe. Poznań oferuje coraz więcej możliwości, jeśli idzie o korzystanie z proekologicznych rozwiązań. Wpływają one między innymi na efekt wizualny.

To, jak prezentują się lampy i w jakiej formie występują zarówno w budynkach, jak i na zewnątrz, wpływa na ogólną estetykę otoczenia. Właśnie z tego powodu warto zdecydować się na oświetlenie LED. W Poznaniu wykonaliśmy już wiele inwestycji, obejmujących zaprojektowanie i zamontowanie tego rodzaju instalacji. Dzięki nim nasi klienci mogą się poszczycić nie tylko niższymi rachunkami za energię, ale także bardzo efektownymi wnętrzami. Warto bowiem dodać, że diody emitują światło, które zdecydowanie lepiej oddaje kolory, a poza tym istnieje w ich przypadku szeroka gama barw do wyboru. Dzięki temu można stosować rozmaite rozwiązania dekoracyjne, wykorzystujące ten rodzaj oświetlenia. Co więcej, tego typu produkty znakomicie sprawdzają się we wnętrzach o różnym przeznaczeniu oraz powierzchni, a także na zewnątrz, na przykład jako oświetlenie uliczne czy na przemysłowych placach lub parkingach.

 Poznań kluczowym punktem na mapie naszych usług. Nie ma znaczenia, czy w grę wchodzi stworzenie nowej instalacji w budowanym obiekcie, czy modernizacja oświetlenia. W Poznaniu oferujemy nasze usługi przedsiębiorcom z różnych branż, deweloperom, instytucjom i wielu innym podmiotom. Jesteśmy w stanie dostosować możliwości do wymagań oraz potrzeb naszych klientów. Jeśli idzie o oświetlenie przemysłowe LED, w Poznaniu coraz więcej firm decyduje się na takie rozwiązanie, a nasi fachowcy gwarantują wysoką jakość usług oraz ich kompleksowe wykonanie.

Dla kogo?

Posiadamy w ofercie szereg opraw LED, które spełnią wymagania różnych klientów:

Oświetlenie LED

PRZEMYSŁ

W przemyśle oprawy LED są bardzo szeroko stosowane. Świetnie się sprawdzają jako zamienniki opraw na halach produkcyjnych i magazynowych. Na wysokich halach stosuje się głównie oprawy posiadające diody LED HighPower, które mają bardzo wysoką efektywność świetlną przy niskim zużyciu energii. Oprawa LED o mocy 100W potrafi zapewnić oświetlenie na tym samym poziomie co oprawa halogenowa 500W. Innymi oprawami szeroko stosowanymi w przemyśle są podłużne oprawy przemysłowe zastępujące oprawy świetlówkowe np. 2x58W. Takie oprawy pozwalają na zmniejszenie zużycia energii o 50-60%. Zastosowanie opraw LED w przemyśle zapewnia bardzo szybki zwrot inwestycji. Jest to gwarantowane przez duże zmniejszenie zużycia energii elektrycznej oraz zmniejszenie nakładów na konserwacje tradycyjnego oświetlenia (wymiana źródeł, starterów).

BIURA I LOKALE

W biurach i lokalach oświetlenie jest włączone zazwyczaj bez przerwy przez 8h każdego dnia. W takich miejscach zazwyczaj są wykorzystywane oprawy świetlówkowe montowane natynkowo lub kasetonowe (w suficie podwieszanym). Modernizacja na oświetlenie LED zazwyczaj pozwala na zmniejszenie ilości opraw przy równoczesnym zmniejszeniu mocy pojedynczej oprawy. Oprawy LED posiadają te same wymiary co oprawy świetlówkowe ale są bardziej estetyczne. Przy zastosowaniu oświetlenia LED możliwe jest również sterowanie natężeniem oświetlenia poprzez system DALI. Poza wymienionymi zaletami, w biurach należy zwrócić uwagę na tzw. efekt stroboskopowy. Oprawy świetlówkowe generują taki efekt, który nie występuje przy oprawach LED. Jest on przyczyną męczenia się wzroku osoby pracującej przy takim oświetleniu.

Oświetlenie LED
Oświetlenie zewnętrzne

OŚWIETLENIE ZEWNĘTRZENE

Oprawy zewnętrzne to oprawy montowane na słupach lub wysięgnikach oraz naświetlacze LED. Oprawa LED montowana na słupie o mocy 60W potrafi zapewnić lepsze oświetlenie niż oprawa sodowa o mocy 250W. Dzieje się tak przez zastosowanie efektywnych diod oraz zastosowaniu odpowiedniej optyki. Oprawy LED nie potrzebują czasu na tzw. „rozgrzanie”, co charakteryzuje źródła sodowe i halogenowe. Oprawa LED od razu po włączeniu świeci z pełną mocą. Naświetlacze LED również zapewniają znaczną oszczędność energii elektrycznej. W porównaniu z tradycyjnie stosowanymi naświetlaczami ze źródłem halogenowym posiadają szereg innych zalet. Oprawa LED jest odporna na wstrząsy, nie generuje ciepła oraz od razu po włączeniu świeci z pełną mocą.

BUDYNKI UŻYTECZNOŚCI PUBLICZNEJ

Chodzi m.in. o szkoły, aule, hale sportowe, galerie handlowe, przychodnie, szpitale, urzędy itp. W takich budynkach stosuje się praktycznie wszystkie typy opraw, które są wykorzystywane w przemyśle, biurach, lokalach i na zewnątrz. Szeroko stosuje się tutaj sterowanie oświetleniem DALI. Jest ono wykorzystywane do zapalania odpowiednich stref oświetlenia (sceny świetlne), sterowanie przez czujniki ruchu/obecności oraz sterowania natężeniem oświetlenia. Oświetlenie LED w tego typu obiektach ma na celu oszczędność energii elektrycznej pobieranej z sieci oraz zapewnienie odpowiedniego oświetlenia poszczególnych miejsc i stref, które będzie się dostosowywało do różnych warunków.

Oświetlenie LED
Instalacje LED

INNE

Wymienione powyżej obiekty nie wyczerpują spektrum możliwości wykorzystania oświetlenia LED. Jeżeli masz inną inwestycję, również zapraszamy do kontaktu.

Nasze wybrane realizacje

Modernizacja oświetlenia w firmie produkcyjnej

Oświetlenie LED w hali magazynowej

Zewnętrzne oświetlenie terenu firmy

Sterowanie oświetleniem DALI w lokalu biurowo-usługowym

Szukasz sprawdzonej firmy, która montuje oświetlenie LED na terenie miasta Poznań? W Dolata Electric możesz liczyć na kompleksową realizację. Zajmiemy się przygotowaniem projektu i zadbamy, by montaż lamp na ternie Twojej nieruchomości w Poznaniu przebiegł sprawnie oraz terminowo. Skontaktuj się z nami, by poznać szczegóły!

Oświetlenie LED Poznań – gwarancja wysokiej efektywności

Montaż oświetlenia LED jest coraz popularniejszy wśród przedsiębiorców z różnych branż. Wynika to między innymi z dużej efektywności instalacji, która jest kluczowa w przemyśle, lokalach biurowych czy instytucjach publicznych. Dlaczego warto w nią zainwestować? Oświetlenie przemysłowe LED Poznań to skuteczny sposób, by zadbać o odpowiednie warunki pracy. Światło nie męczy wzroku i zapewnia prawidłowe doświetlenie stanowiska. Wysoka wydajność i jakość oświetlenia wpływa więc pozytywnie na efektywność pracowników.

Modernizacja oświetlenia Poznań to najlepsza gwarancja, że komfort pracy w Twoim przedsiębiorstwie ulegnie poprawie, a koszty oświetlenia się zmniejszą. W razie pytań zapraszamy do kontaktu!

Profesjonalne modernizacje oświetlenia Poznań – inwestycja, która się opłaca

Montaż oświetlenia LED to idealny wybór dla przedsiębiorców z miasta Poznań, którzy szukają długofalowych oszczędności. Oprawy wykonane w tej technologii:

  • są energooszczędne, dlatego wysokość rachunków za prąd jest niższa niż w przypadku tradycyjnych lamp,
  • nie generują kosztów konserwacyjnych, ponieważ nie ma konieczności wymiany żarówek.

Modernizacje oświetlenia Poznań to inwestycja z pewnym zwrotem, dlatego warto rozważyć wdrożenie tego rozwiązania w swojej firmie.

Ekologiczne oprawy przemysłowe Poznań

Jeśli zależy Ci, by zmniejszyć emisję zanieczyszczeń przez Twoje przedsiębiorstwo, postaw na LED-owe oprawy przemysłowe Poznań. Modernizacja oświetlenia na LED to ekologiczny wybór, który powoduje ograniczenie emisji dwutlenku węgla oraz ilości produkowanych odpadów. Jeśli chcesz, by Twoja firma nie miała szkodliwego wpływu na środowisku, skorzystaj z naszej oferty, która obejmuje:

  • oświetlenie LED dla przemysłu Poznań,
  • nowoczesne oświetlenie dla instytucji publicznych oraz prywatnych zakładów pracy na terenie Poznania,
  • oprawy świetlówkowe przeznaczone do użytku zewnętrznego, w tym montaż lamp ulicznych w mieście Poznań.

Oświetlenie przemysłowe LED Poznań – najlepszy wybór dla Twojej firmy

Jako firma elektryczna Poznań Dolata Electric realizuje szeroką gamę usług. Należą do nich m.in.:

W razie pytań dotyczących oferty zapraszamy do kontaktu!

Zadzwoń do nas! 789 108 169