Dolata Electric » Pomiary i badania elektryczne

Pomiary i badania elektryczne Poznań

W zależności od potrzeby, możemy zaoferować szereg różnych badań i pomiarów elektrycznych, m.in. dla:


uslugi-elektryczne-4

Firmy i zakłady przemysłowe

uslugi-elektryczne-3

Domy i mieszkania

uslugi-elektryczne-solar (1)

Instalacje fotowoltaiczne

uslugi-elektryczne-2

Inne usługi pomiarowe

Pomiary i badania elektryczne wykonuje się w różnym celu. Po uruchomieniu instalacji elektrycznej niezbędne jest wykonanie pomiarów odbiorczych. Każda instalacja elektryczna powinna być poddawana okresowym pomiarom elektrycznym, aby sprawdzić poziom zachowania bezpieczeństwa. Pomiary mogą też być wymagane przez zakłady ubezpieczeń w celu ubezpieczenia domu. Z kolei w zakładach produkcyjnych czasem wykonuje się bardziej zaawansowane pomiary i badania działania całej sieci elektrycznej. Ma to na celu zlokalizowanie zbędnych obciążeń, nieprawidłowości oraz szukanie oszczędności.

OFERTA

Pomiary i badania elektryczne w domach i mieszkaniach


ok

Okresowe, odbiorcze pomiary elektryczne i pomiary dla firm ubezpieczeniowych

Sytuacja może być różna, ale zakres pomiarów jest taki sam:
 • Oględziny instalacji – sprawdzenie czy nie występują widoczne uszkodzenia mogące zagrażać bezpieczeństwu
 • Sprawdzenie działania wyłączników różnicowoprądowych – pomiary czy wyłączniki spełniają swoją rolę, czyli czy zapewniają bezpieczeństwo
 • Pomiary skuteczności ochrony przed porażeniem – pomiary impedancji pętli zwarciowej, czyli sprawdzenie czy dany wyłącznik nadprądowy lub bezpiecznik zadziała poprawnie w przypadku uszkodzenia
 • Pomiary rezystancji izolacji – sprawdzenie czy wszystkie przewody w budynku są w dobrym stanie technicznym
 • Pomiary rezystancji uziemienia – w przypadku instalacji odgromowej, sprawdzenie czy uziom jest sprawny, czyli czy skutecznie odprowadzi ewentualny prąd piorunowy do ziemi
Do wykonania takich pomiarów niezbędne są specjalistyczne mierniki posiadające aktualny certyfikat wzorcowania. Na podstawie pomiarów otrzymacie Państwo komplet protokołów pomiarowych.
a
Cena pomiarów jest zależna od wielkości domu lub mieszkania oraz od odległości. Jeżeli chcesz otrzymać wycenę, napisz do nas uwzględniając:
  • Czego dotyczą pomiary – odbiorcze, okresowe, dla firmy ubezpieczeniowej
  • Ilość pomieszczeń w których są gniazda elektryczne w domu lub mieszkaniu – pomieszczenia połączone (np. salon i aneks kuchenny) liczymy jako osobne
  • Czy dom posiada instalację odgromową – jeśli tak to ile jest uziomów
  • Lokalizacja – na terenie Poznania dojazd GRATIS
Wycena jest uproszczona i nie zależy od ilości punktów elektrycznych, ale od wielkości domu lub mieszkania.

Pomiary i badania elektryczne w firmach i budynkach użyteczności publicznej


ok

Pomiary odbiorcze i okresowe

Każdy budynek musi być poddawany okresowym pomiarom elektrycznym raz na 1, 2 lub 5 lat. Okres zależy od rodzaju budynku. Pomiary okresowe zawierają:
 • Oględziny instalacji
 • Pomiary skuteczności działania wyłączników różnicowoprądowych
 • Pomiary skuteczności ochrony przeciwporażeniowej zapewnianej przez
  bezpieczniki i wyłączniki nadprądowe
 • Pomiary rezystancji izolacji kabli i przewodów
 • Pomiary rezystancji uziomów
 • Pomiary transformatorów i silników elektrycznych
 • Pomiary natężenia oświetlenia
Pomiary są zakończone kompletem protokołów pomiarowych wraz z oceną poprawności i ewentualnymi uwagami. W przypadku pomiarów odbiorczych zakres może być taki sam lub mniejszy.
Koszt kompletu pomiarów jest zależny od wielkości mierzonej instalacji, czyli od ilości wykonanych pomiarów.
Projekt bez tytułu (7)
ok

Sprawdzenie sprawności instalacji i jej bezpieczeństwa

Jest to pakiet oględzin i pomiarów elektrycznych wykonywanych w celu sprawdzenia czy instalacja jest bezpieczna. Sprawdzimy między innymi:
 • poprawność jej wykonania,
 • poprawność połączeń,
 • wykonamy niezbędne pomiary.
Zakres jest praktycznie taki sam jak powyżej opisany, ale to Ty decydujesz które elementy mamy sprawdzić. W efekcie również otrzymasz komplet protokołów pomiarowych.
Cena pomiarów zależna jest od tych samych czynników co cena pomiarów okresowych, ale również od ich zakresu. Napisz do nas, a w odpowiedzi otrzymasz wycenę.
ok

Szczegółowa analiza sieci elektrycznej

Analiza działania sieci elektrycznej zakładu pomaga nam odpowiedzieć na pytania:
 • Kiedy pojawiają się przekroczenia mocy
 • Kiedy pojawia się moc bierna i jaka jest jej wartość
 • Jakie są obciążenia sieci w czasie pracy zakładu
 • Czy w sieci pojawiają się szkodliwe zakłócenia
 • Gdzie należy szukać oszczędności energii elektrycznej
Analiza taka jest wykonywana zaawansowanym miernikiem parametrów sieci, który mierzy i rejestruje szereg jej parametrów w wybranym przez nas czasie. Miernik taki podłączany jest w zakładzie na kilka dni lub tydzień. Otrzymujemy w ten sposób charakterystykę pracy zakładu od strony elektrycznej w długim okresie.
Na podstawie wykonanej analizy otrzymasz pełną dokumentację zawierającą wykresy, pomierzone wartości oraz wnioski i zalecenia naszych inżynierów.

Nasze wybrane realizacje

Pomiary elektryczne - Osiedle Zawady, Poznań

5 letnie okresowe  przeglądy elektryczne

ilość: 200 mieszkań

zakres: przegląd instalacji elektrycznych wewnętrznych we wszystkich mieszkaniach i lokalach wspólnoty, przegląd rozdzielnic elektrycznych, wyłączników PPOŻ, instalacji odgromowych, instalacji w parkingach podziemnych

Pomiary elektryczne - Budynki Urzędu Miasta Poznania

5 letnie okresowe przeglądy elektryczne

ilość: 4 obiekty urzędowe

zakres: przegląd instalacji elektrycznych wewnętrznych we wszystkich pomieszczeniach, rozdzielnic elektrycznych, wyłączników PPOŻ, instalacji odgromowych

Więcej informacji

Badania i pomiary elektryczne wykonane tylko przez fachowców

Pomiary elektryczne w Poznaniu i każdym innym mieście nie oznaczają wyłącznie sprawdzenia, czy w określonym punkcie pojawia się prąd. W większości przypadków to dużo bardziej skomplikowane czynności, co oznacza, że powinien ich dokonać specjalista z odpowiednimi umiejętnościami, który dokonując pomiarów wystawi odpowiedni protokół. Dzięki naszej wiedzy oraz doświadczeniu wykonujemy pomiary instalacji elektrycznej w Poznaniu, gwarantując przy tym jakość oraz profesjonalizm.

Wiemy, że od efektu usługi zależy nie tylko bezpieczeństwo, ale także inne kwestie, związane chociażby z ewentualną koniecznością wypłacenia odszkodowania przez firmę ubezpieczeniową. Wykonujemy profesjonalne instalacje elektryczne dla biznesu w Poznaniu i pobliskich miejscowości, jednakże nie oznacza to, że nie skorzystają z naszych usług prywatne domostwa.

Dlatego zaufaj naszym fachowcom, którzy nie tylko posiadają odpowiednie doświadczenie, ale też dysponują profesjonalnym sprzętem, czyli miernikami do wykonywania pomiarów. Bez problemu wykonamy przegląd lub badanie instalacji elektrycznej w Poznaniu i w okolicach, dlatego, jeżeli szukasz profesjonalisty, zadzwoń lub napisz – z przyjemnością dokonamy wstępnych oględzin. Proponujemy usługi elektryczne w Poznaniu i w okolicach dlatego, jeżeli potrzebujesz porady, skorzystaj z usług najlepszych.

Pomiary i badania instalacji fotowoltaicznych

Jeżeli posiadasz instalację fotowoltaiczną, lub jesteś w trakcie jej budowy, możemy zaoferować Ci pomiary odbiorcze instalacji oraz jej oględziny. Proponujemy:

 • oględziny instalacji – sprawdzenie czy nie powstały jakiekolwiek uszkodzenia, czy instalacja jest poprawnie wykonana i zabezpieczona;
 • pomiary rezystancji uziemienia;
 • pomiary rezystancji izolacji po stronie DC i AC;
 • pomiary impedancji pętli zwarciowej po stronie AC – ma to na celu zarówno sprawdzenie skuteczności działania zabezpieczeń, ale również, czy instalacja elektryczna umożliwia przesyłanie energii elektrycznej przy pełnej mocy instalacji fotowoltaicznej;
 • pomiary napięć i prądów po stronie DC i AC.

Cena pomiarów

W tym przypadku cena zależy od wielkości instalacji, jej lokalizacji oraz zakresu pomiarów. Napisz do nas lub zadzwoń w celu otrzymania wyceny.

Dolata Electric to rodzinna firma elektryczna z Poznania, o której początki sięgają roku 2010. To elektryka jest główną domeną firmy, jednak prężnie wykonujemy także fotowoltaikę czy automatykę domową.

Protokół ma znaczenie

Ze względu na wymienione wcześniej okoliczności ogromne znaczenie mają protokoły, jakie wykonujemy na podstawie przeprowadzonych czynności. Dzięki nim nasi klienci otrzymują poświadczenie, że wymagane badania i pomiary elektryczne zostały przeprowadzone. Poza tym w dokumentach zawieramy ewentualne uwagi oraz zalecenia. To wszystko pozwala bez obaw korzystać z instalacji albo nakazuje wykonanie modernizacji czy naprawy, jeśli którykolwiek z pomiarów wykaże usterki. Właśnie z tego powodu wykonuje się pomiary elektryczne okresowe w Poznaniu i nie tylko. Bezpieczeństwo i niezawodność instalacji powinny mieć przecież kluczowe znaczenie. Nasi specjaliści niewątpliwie zapewnią, że będziecie mieli państwo pewność co do stanu układu w Waszych domach.

Inne usługi pomiarowe

Oferujemy Państwu poza wymienionymi powyżej inne pomiary i badania elektryczne takie jak:

 • Wybrany zakres pomiarów lub jeden pomiar
 • Pomiary elektronarzędzi
 • Pomiary napięć i prądów

Zadzwoń do nas! 789 108 169