Instalacja 150 kW na dachu firmy produkcyjnej

Instalacja 150 kW na dachu firmy produkcyjnej

Instalacja fotowoltaiczna 150 kW na dachu firmy produkcyjnej

Jedna z większych zrealizowanych przez inwestycji miała miejsce w miejscowości pod Poznaniem. Na przestrzeni pół roku, z odstępami czasowymi, zamontowaliśmy u inwestora instalację fotowoltaiczną o łącznej mocy 150 kW. Instalacja została dostosowana tak, aby wykorzystać maksymalną ilość dostępnego miejsca na zakładzie oraz wyprodukować energię, która w zauważalnym stopniu pokryje zużycie prądu.

Etap 1

Warunki montażowe:

Instalacja została zamontowana na dachu pokrytym częściowo papą i częściowo blachą. Została zastosowana konstrukcja lekka, przyklejana do dachu ze względu na zminimalizowanie obciążenia. Obecnie jest to rozwiązanie, które sugerujemy większości naszych klientów właśnie z przyczyn obciążeniowych, taka sama instalacja na systemie balastowym byłaby cięższa o 6 t (50 kW).

Instalacja została wystawiona w dwóch kierunkach, płd-wsch i płd-zach, uwzględniając dostępne usytuowanie dachu.

 

Zastosowany sprzęt:

Na instalację składa się 320 paneli producenta Risen Energy. Jest to jeden z najpopularniejszych paneli wybieranych przez klientów z naszej oferty ze względu na korzystny stosunek ceny do jakości oraz ich ogólną dobrą dostępność i bezawaryjność, a w przypadku większych i firmowych instalacji, gdzie czas zwrotu inwestycji jest szczególnie ważny, sprawdza się doskonale. Do instalacji zostały dobrane 3 falowniki Huawei o mocy 50 kW każdy. Producent ten ma bardzo duże doświadczenie globalne, również w zakresie przystosowania swoich falowników do pracy na dużych instalacjach i farmach fotowoltaicznych.

 

Montaż instalacji i przyłączenie:

Realizacja inwestycji została podzielona na trzy etapy. W każdym z nich zaprojektowaliśmy oraz zamontowaliśmy po 50 kW, a instalacje zostały podłączona do 3 osobnych liczników, dzięki czemu procedura przyłączeniowa została uproszczona do minimum.

Etap 2 i 3

Prognozy:

Tak zaprojektowana i zrealizowana instalacja powinna przynieść zwrot po około 5 latach użytkowania. Zakład ten charakteryzuje się bardzo wysoką autokonsumpcją energetyczną, a skala zużycia nie pozwalała na to, aby zaprojektować instalacją i pokryć zapotrzebowanie na prąd w 100%. Przewidujemy, że całości energii produkowanej przez instalację zostanie wykorzystana na bieżące potrzeby firmy w ciągu dnia pracy i operowania zakładu.

Nasze usługi elektryczne w Poznaniu pomogą Ci zaradzić problemowi, a także zlikwidować jego źródło. W naszej ofercie znajdują się także:

About The Author

Dolata Electric na portalu elektro.info.plFirma Dolata Electric członkiem Polskiej Izby Biznesu

Zadzwoń do nas! 789 108 169